Infuse azhurnohet me mbështetjen për HDR

nauzeja është një nga aplikacionet tona të preferuara për të dy iPad, iPhone ose Apple TV, dhe kjo është pikërisht për shkak të gjërave si kjo. Dhe a është kjo Tani është në dispozicion azhurnimi në versionin 5.6 që sjell, përveç ndryshimeve estetike në aplikacion, mbështetje për përmbajtjen HDR në Apple TV 4K dhe në iPhone X, dhe për ata prej nesh që nuk kanë një TV me pajisje HDR ose më të vjetër, ai përfshin një menaxhim të ri të ngjyrave që do të përmirësojë pamjen e tij.

Ky është një azhurnim falas për ata që tashmë kanë Infuse Pro ose janë pajtuar në tarifën vjetore që zhbllokon opsionet Premium të aplikacionit. Withoutshtë pa dyshim aplikacioni referues për këdo që dëshiron të shijojë bibliotekën e tij multimediale në pajisjet tuaja Apple.

Ndryshimet estetike të Infuse nuk janë rrënjësore, por i japin asaj një pamje më moderne, përveçse janë plotësisht në përputhje me ekranin e ri të iPhone X. Ata që tashmë kanë smartphone të ri Apple do të jenë në gjendje të shijojnë bibliotekën e tyre multimediale me ekran të plotë. . Por gjithashtu, nëse kjo verë ishte aplikacioni i parë që ishte në përputhje me formatin e ri të videos së Apple, HEVC, tani është i pari që është në përputhje me videot HDR. Nëse keni një TV Apple 4K dhe një televizion HDR, mund të shijoni filma dhe seriale më mirë se kurrë. Mos harroni se iPhone X nuk është HDR, por është i pajtueshëm dhe ekrani i tij na tregon përmbajtjen me cilësi të shkëlqyeshme, edhe pse pa qenë vërtet HDR.

Infuse ju lejon të luani të gjithë përmbajtjen që keni ruajtur në iPhone ose iPad tuaj dhe në çdo hard disk që keni ndarë në rrjetin tuaj. Sinkronizimi përmes iCloud, estetikë e shkëlqyeshme e aplikacionit që na tregon përmbajtjen në detaje të mëdha dhe imazhe me rezolucion të lartë dhe pajtueshmërinë e saj me Apple TV Ata e kanë bërë atë aplikacionin më të mirë për të shijuar përmbajtje multimediale në pajisjet Apple, të paktën për mendimin tim, pak më sipër Plex, një tjetër alternativë e shkëlqyeshme por që kërkon një server të instaluar në kompjuterin tuaj ose në një NAS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.