Insta360 lançon 'Go' të ri, kamera e veprimit më të vogël të stabilizuar në treg

Nëse flasim për cilësi, kamera "të përballueshme" dhe portative, shumë prej jush do të mendojnë për GoPro. Por e vërteta është se muajt e fundit një markë kineze po jep shumë për të folur: Unënsta360. Një markë kamera e specializuar në regjistrimin 360 °, prandaj emri i saj

Dhe sot ne ju sjellim më të rejat që ata kanë prezantuar: Insta360 Go, një aparat i ri veprimi që peshon vetëm 18.3 gram dhe është madhësia e një gishti. Dëshironi të dini më shumë rreth Insta360 Go të ri? Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e kësaj kamere të re veprimi që arrin të rrëzojë GoPro.

Insta360 na sjell kësaj here a kamera veprimiMirë, ata e quajnë gjithçka 360 me emrin e vetë markës, por në këtë Insta360 Go nuk ka asnjë lidhje me regjistrimin e videos 360 gradë. Ky Insta 360 Go ka një lente me hapje f / 2.1 dhe një sensor që regjistron deri në një rezolucion prej 2720 ​​x 2720. Regjistron me 30 fps ose me 100 duke përdorur modalitetin slomo. Një aparat fotografik që ndjek filozofinë e sektorit të kapjes dhe redaktimit përmes vetë aplikacionit për të marrë video në stilin më të pastër të ndikimit.

Ashtu si motra e saj e madhe Insta360 One X, Insta360 Go i ri ka një Stabilizimi i gjendjes së rrjedhës, stabilizimi i xhiros me gjashtë boshte nga kompania Insta360. Duhet thënë që ky stabilizim është përmes softuerit falë akseleometrave që ka kamera. Si atëherë është e mundur të stabilizohet videoja? vendosja e një diference në Edges e videos që përmes softuerit shkurtohen dhe lëvizin videon për ta stabilizuar atë. Funksionon mjaft mirë dhe të jep ndjesinë e të pasurit aparatin fotografik. Për t'ju dhënë një ide, rezolucioni për të cilin po flisnim ulet në 1920 x 1080 kur eksportoni videon për shkak të këtyre shkurtimeve nga FlowState.

Ajo gjithashtu ka një të mirë i papërshkueshëm nga uji (durim për 10 sekonda) edhe pse padyshim që nuk mund të përdoret për zhytje. Po nuk ka mundësi ruajtjeje të zgjerueshme, ka 8 Gb edhe pse nga Insta360 thonë se mund të regjistrojmë deri në 200 klipe në ditë me nga 20 sekonda secili. Kjo falë edhe baterisë së saj, e cila megjithëse nuk e dimë kapacitetin që ka, i reziston kësaj shkalle regjistrimi.

Siç mund ta shihni në imazhin e mëparshëm, Insta360 Go vjen me një shumëllojshmëri e madhe e aksesorëve, të gjitha bazohen në magnetizmin e kamerës, pasi filozofia me të cilën ata shesin këtë aparat fotografik është pikërisht kjo. Ne e "bashkojmë" atë në varëse, kupën e thithjes ose ngarkuesin përmes magnetit të kamerës, të gjitha me një përvojë "pa tel".

Një propozim interesant i Insta360 Go për këdo që kërkon një aparat fotografik jashtë rrugës, ai ka një çmimi 229,99 euro dhe ne mund ta blejmë atë përmes faqes zyrtare të markës edhe pse me siguri do të mbërrijë në muajt e ardhshëm në dyqane të tjera dhe madje mund të arrijë në Apple Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.