Instagram fillon të zbatojë shumë llogari në iOS

llogari të shumta në instagram

Nëntorin e kaluar, rrjeti social Instagram filloi një seri testesh në Android për të lejuar përdoruesit të përdorin llogari të ndryshme pa pasur nevojë të mbyllen dhe të futen vazhdimisht. Kjo ka qenë një nga kërkesat më të kërkuara nga komuniteti i përdoruesve në vitet e fundit dhe që prej asaj kohe Instagrami po vonon shumë për tu implementuar.

Ndërsa përdoruesit e Android tashmë mund ta shijojnë këtë mundësi, përdoruesit e iOS nuk kanë marrë ndonjë lajm për këtë, deri këtë javë. Disa ditë më parë, Instagram filloi një azhurnim të vogël në App Store, por nga ky version i ri disa përdorues kanë filluar të shohin një opsion që lejon të ndryshojë llogarinë pa pasur nevojë të dilni dhe të futni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin. Për të zbuluar nëse Instagram ju ka përfshirë në këtë provë, këto janë hapat që duhet të ndiqni:

Shkoni në profilin tuaj dhe klikoni në ikonën e cilësimeve, të vendosura në këndin e sipërm të djathtë të aplikacionit. Shkoni në fund të menusë dhe shikoni nëse «Shtoni Llogari« Nëse është kështu, futni detajet e asaj llogarie dhe do të jeni në gjendje të kaloni midis profileve të ndryshme më lehtë dhe shpejt. Për ta bërë këtë, sa herë që dëshironi të hidheni nga një profil në tjetrin, thjesht klikoni në ikonën e cilësimeve. Sa herë që merrni një njoftim, Instagram do t'ju tregojë se nga cila llogari vjen ai njoftim.

Për momentin nuk e dimë kur ky funksion i mënyra zyrtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.