Instagram lëshon filtra të rinj për Halloween dhe një Superzoom për videot tona

Një nga përdorimet që ne ndoshta do t'i japim iPhone tonë të ri është që të jemi në gjendje të përdorim rrjetet tona të preferuara sociale. Po, unë e di që shpenzimi i më shumë se 1000 eurove për të përdorur iPhone me rrjetet sociale mund të shihet si humbje parash, por padyshim që të gjithë do të përfundojmë duke i përdorur të gjitha mundësitë që iPhone X na ofron për të bërë fotografi dhe më pas t'i ngarkojmë ato në rrjetet sociale si Instagram, Facebook, ose Twitter, mes shumë të tjerëve padyshim.

Instagram Ndoshta është rrjeti social që është rritur më shumë dhe më së miri. Një aplikacion që lindi si një rrjet social për dashamirët e fotografisë, dhe që pas blerjes nga Facebook ndryshoi modelin e tij në një rrjet social për në thelb "gjithçka". Po, objektivi i Instagramit është fotografia, por tani ajo është shumë më sociale sesa në fillimet e saj. Historitë kanë qenë revolucioni i Instagramit (një kopje e Snapchat), dhe janë pikërisht këto mikro tregime në të cilat ata janë duke u përqëndruar më shumë. Ka lajme për Instagram Stories, dhe ato mbërrijnë me rastin e festës së Halloween: filtra të rinj dhe një superzum dramatik për videot tona ...

Tani që keni një iPhone të ri X, mundësitë e kamerës së përparme të iPhone do t'ju ofrojnë shumë mundësi. Ata kanë paraqitur një superzoom që mund të aktivizoni kur bëni video për Tregime, thjesht gjatë regjistrimit të videos bëni një shpullë me gishtin tuaj në majë të ekranit dhe do të arrini një zoom në të cilin do të shihni edhe poret e fytyrës tuaj. Një efekt që shtoni dramë në videon që po regjistroni dhe që megjithëse padyshim që humbet cilësinë duke rritur imazhin në mënyrë dixhitale, është mjaft i suksesshëm.

Dhe si partia e Halloweençfarë më mirë për të shtuar filtra që ju bëjnë të dukeni si zombie ose fantazma. Këto ditë Tregimet tuaja do të pushtohen nga tuajat Miqtë i infektuar për rastin, dhe ne tashmë ju themi që efektet janë mjaft të mira ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.