Instagram ju lejon të zmadhoni azhurnimin e tij të fundit

Ikona e përditësuar në Instagram

Sot do të flasim për azhurnimet në App Store iOS, kushdo që ka qenë në gjendje të identifikohet, pasi siç tregon kolegu ynë Luis, të gjitha Dyqanet e Aplikacioneve kanë probleme serioze me serverat, të cilat parandalojnë shkarkimin e azhurnimeve dhe shkarkimin e aplikacioneve. Lajmet më të rëndësishme sot në App Store iOS i sjell ato Instagram, rrjeti social i zotëruar nga Facebook tani ju lejon të zmadhoni fotot që përdoruesit kanë shpërndarë në rrjetin social. Një funksion që shumë përdorues kanë qenë të kërkuar për një kohë të gjatë dhe nuk përfunduan duke u zbatuar, për cilat arsye?

Instagram është një rrjet social në lulëzim, në fakt, dhe mbi të gjitha pasi “vodhi” idenë e Snapchat, vazhdon të rritet në nivelin e përdoruesve në ditë. Ndërkohë, Facebook jo vetëm që fërkon duart me të ardhurat që prodhon dhe përmbytjen e reklamave që ka, por gjithashtu shton herë pas here karakteristika të reja që i mbajnë përdoruesit e tij të ngjitur në rrjetin social. Në këtë rast, funksioni i ri është të zmadhoni fotot. Sa përdorues nuk kanë dhënë një "si" pa dashje kur ajo që dëshironin vërtet ishte të zmadhonin për të parë fotografinë në fjalë në detaje.

Arsyeja pse Instagram nuk lejoi zoom ishte shumë e qartë. Kur ngarkojmë një foto në Instagram, ajo humbet shumë cilësi, është e ngjeshur deri në kufij të pa dyshuar, gjë që lehtëson ngarkesën në server, por sigurisht që e bën foton jo tërheqëse për sa i përket rezolucionit. Për të zmadhuar një foto në Instagram do të thoshte të metat e saj. Sidoqoftë, në këtë azhurnim të ri e lejon atë. Mënyra për të zmadhuar është saktësisht e njëjtë si në iOS, duke mos shtypur dy herë, por me dy gishta, e famshmja "pinch-to-zoom". Tani për tani, i disponueshëm vetëm në versionin iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Francisco Fernandez dijo

    Eshte e vertete! Sa të qetë e kishin

  2.   Luis Nicolas dijo

    Jam nga Peruja, tashmë azhurnohem dhe nuk mund ta zmadhoj sepse: /

  3.   Paco dijo

    Unë kam të njëjtin problem, nuk zmadhon ...

  4.   An dijo

    Nëse ju lutem më ndihmoni që iPhone të azhurnojë gjithçka dhe nuk mund ta zoom

  5.   juan b garcia dijo

    unë azhurnova iphone në ios10 dhe nuk mund ta zmadhoj në instagram