Instagram azhurnohet duke përmirësuar "Stories"

Histori në Instagram

Instagram kohët e fundit përfshiu një tipar të ri në aplikacionin e tij që ata e quajtën Stories. Siç do ta dinë përdoruesit, kjo nuk ishte asgjë tjetër veçse një kopje e tregimeve të Snapchat ku përdoruesit mund të ngarkojnë një foto ose video dhe ta bëjnë atë të disponueshëm për 24 orë për t'u parë nga përdoruesit e tjerë.

Instagram prezantoi në këtë version të parë të Stories mundësinë e shkrimit të tekstit ose vizatimit në imazh me madhësi dhe lloje të ndryshme të «shënuesit» me ngjyra të ndryshme, megjithatë, dje Instagrami mori një azhurnim që përfshinte dy karakteristika të reja: Aftësia për të zmadhuar me një gisht kur regjistroni video dhe aftësia për të ndërruar kamerat midis përparme dhe të pasme kur regjistroni, Mundësitë që Snapchat përfshinte më parë.

Të dyja këto funksione funksionojnë në të njëjtën mënyrë si në Snapchat. Për ta zmadhuar videon thjesht rrëshqitni lart ose poshtë (zoom ose zvogëloni) me gishtin tuaj që ne kemi shtypur butonin për të regjistruar video. Personalisht, mendoj se funksionon më mirë sesa në Snapchat për arsyen e thjeshtë që butoni i regjistrimit në Snapchat është më i ulët në ekran dhe duke zmadhuar ju mund të dilni më lehtë nga ekrani dhe të përfundoni duke regjistruar pa dashje.

Risia tjetër, ndryshimi midis kamerave gjatë regjistrimit, funksionon klikoni dy herë në ekran ndërsa jeni duke regjistruar një video. Ashtu si në Snapchat. Ekziston gjithashtu mundësia e prekjes së butonit që shfaqet në ekran për të ndryshuar kamerën, por është shumë më i përshtatshëm të jesh në gjendje të klikosh dy herë kudo në ekran dhe të mos duhet të tregosh butonin.

Sipas këtij azhurnimi të ri, ka edhe rregullime të Bugs për t’i bërë Tregimet më të mira dhe më të shpejta. Personalisht nuk kam vërejtur ndonjë përmirësim në këtë aspekt krahasuar me versionin e mëparshëm, por nëse ata thonë kështu ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.