Si të instaloni tema në iPhone tuaj pa jailbreak

Instaloni tema në iOS pa jailbreak

Nuk është sekret se jailbreak-u na ofron një botë mundësish. Falë ndërprerjes së jailbreakut, ne mund të instalojmë aplikacione që nuk lejohen në App Store (siç është Kodi), të shtojmë funksione në aplikacionet e parazgjedhura ose, për çfarë bën fjalë ky udhëzues, instaloni tema (ndër të tjera). Një pajisje iOS jo e prishur nga burgu është në rregull për shumicën e përdoruesve, por nuk mund ta ndryshoni imazhin. Ose, mirë, kjo është ajo që kam menduar derisa zbulova një faqe që do të na lejojë të kryejmë një hile për të "instaluar" një temë në iPhone, iPod Touch ose iPad.

Para se të vazhdoj do të doja të shpjegoja një gjë: ajo që ne do të arrijmë duke ndjekur këtë udhëzues është të mos instaloni një temë të plotë, kështu që nëse ajo që prisni është një temë në stilin më të pastër të jailbreak, është më mirë që të ndaloni së lexuari. Ajo që ne do të arrijmë me këtë metodë është të krijojmë shkurtore për aplikacionet me një imazh shumë të ndryshëm nga ai i treguar nga iOS 9, e cila është e vetmja gjë që mund të bëjmë në këtë drejtim pa jailbreaking pajisjen tonë iOS. Nëse jeni të interesuar, më poshtë ju tregojmë se si të krijoni këto qasje dhe, pak a shumë, të instaloni një temë në iOS pa jailbreak.

Instaloni tema të reja në iOS pa jailbreak

 1. Gjëja e parë që do të duhet të bëjmë është të hyjmë në faqen vijuese me Safari të iPhone, iPod Touch ose iPad: iskin.tooliphone.net
 2. Tjetra, ne kërkojmë dhe trokasim te «Shfletoni të gjitha temat».
 3. Ne zgjedhim temën që duam të instalojmë.
 4. Tani prekim «ikonat e aplikacioneve».
 5. Nga lista e ikonave që shfaqet, ne prekim ato që duam të instalojmë. Logjikisht, ia vlen t'i prekni të gjithë, por, për shembull, nuk ia vlen të instaloni WhatsApp nëse nuk po e përdorim atë.

Instaloni tema në iOS pa jailbreak

 1. Pasi të kemi të gjitha ikonat që zgjedhim, rrëshqit poshtë dhe prek "Instalo ikonat".
 2. Ne presim që countdown të ​​mbarojë.
 3. Ne do të shohim mundësinë për të instaluar një profil. Ne prekim «Install».
 4. Nëse kemi një kod të konfiguruar, ne e fusim atë.
 5. Ne prekim përsëri "Install" dhe përsëri "Install" përsëri.
 6. Kur instalimi ka mbaruar, ne prekim «Ok».

Instaloni tema në iOS pa jailbreak

 1. Do të ktheheni te Safari. Tani thjesht duhet të presim një moment që të gjitha ikonat të krijohen.
 2. Për të parë ikonat e instaluara duhet të kemi qasje në faqen e fundit të Trampolinës sonë.

Unë do të doja të shpjegoja dy gjëra në lidhje me këtë metodë: e para është se kur ta përdorim atë do të jemi instalimi i një profili në pajisjen tonë iOS. Asgjë nuk duhet të ndodhë, por duhet të paralajmërojmë se kur instalojmë një profil të një përdoruesi ose kompanie të paverifikuar, ne mund të instalojmë një softuer me qëllim të keq, kështu që secili përdorues duhet të jetë përgjegjës për veprimet e tij nëse vendos të instalojë këtë ose ndonjë profil tjetër. lloji

Nga ana tjetër, ne gjithashtu duhet të shpjegojmë se çfarë po instalojmë ose si funksionojnë këto ikona. Ajo që krijon kjo metodë për ne është një ikonë e personalizuar që përfshin një lidhje që hapet në Safari. Nëse doni të kuptoni se si funksionojnë, thjesht duhet të hyni në çdo faqe në Safari dhe të shtoni emrin e një aplikacioni përpara tij si ky: «appname: // www ...». Për shembull, nëse duam të hapim https://www.actualidadiphone.com në Telegram, URL do të ishte telegrami: // https: //www.actualidadiphone.com. Kur shtypim hyrjen, do të shohim një dritare që shfaqet (të paktën herën e parë) që na kërkon leje për të hapur lidhjen në Telegram dhe, nëse pranojmë, ajo do të hyjë në Telegram dhe do të jetë e gatshme për të ndarë lidhjen e përmendur.

IOS 9 me shumë detyra

Ajo që bëjnë këto ikona është saktësisht e njëjtë siç e shpjegova në paragrafin e mëparshëm: kur prekni ikonat e reja, Safari do të hapet me një URL si ajo e mëparshme. Nga njëra anë, Safari nuk do të mbushet me skeda të reja, por multitasking do të ketë dy karta për secilin aplikacion, një për atë real dhe një tjetër për qasje direkte, siç mund ta shihni në imazhin e mëparshëm.

Duhet të pranohet që metoda nuk është e përsosur, por ajo do të lejojë që pajisja jonë iOS të tregojë një imazh tjetër nga ai që sjell në mënyrë të paracaktuar pa u varur nga jailbreak. Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sebastian dijo

  A nuk mund ta imagjinoni reklamën e madhe që keni? Reallyshtë vërtet e bezdisshme, madje edhe në PC-në tim ngadalësohet, një reklamë e madhe për një video shfaqet në krye dhe një tjetër në fund. për të përmirësuar këtë. Edhe shkrimi më bën të ngadaltë ...

 2.   rafael pazos dijo

  Unë nuk u besoj aspak këtyre llojeve të metodave ... Instaloni profile të paverifikuara ....

  Kjo është arsyeja pse është zgjedhja e përdoruesit, të gjithë bëjnë atë që duan ... kjo është e vërtetë ..

  të fala