Instaloni versionin e ri të Cydia 1.1.8 në iOS 5

Cydia 300x300 Instaloni versionin më të fundit të Cydia në çdo iPhone edhe nëse nuk është 4S

Me largimin e iOS 6 lidhi jailbreak Saurik ka nisur një versioni i ri i Cydia, versioni 1.1.8. Ky version përmirëson shpejtësinë e kërkimit dhe kërkon më pak kohë për të rimbushur të dhënat.  Në përgjithësi funksionon më mirë, por azhurnimi nuk shfaqet në Cydia, ai instalohet vetëm kur jailbroking pajisje të reja me iOS 6.

Nëse keni iOS 5 dhe dëshironi të instaloni këtë version, vazhdoni të lexoni pas kërcimit.

Ju duhet shkarkoni këtë skedar.

Dhe instalojeni atë me iFile (mund ta instaloni edhe nga kompjuteri juaj përmes SSH ose ta dërgoni me email dhe ta instaloni me iFile). Këtu keni një video se si ta bëni.

Më shumë informacion - Instaloni versionin e fundit të Cydia në çdo iPhone edhe nëse nuk është 4S


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

35 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jvvbbkhff dijo

  të paktën vendosni rrugën e qumështit

  1.    Përgjithmonë sot dijo

   Nëse një rrugë që e mbani mend vetë është e njëjtë dhe atëherë e instaloni me fat.

 2.   Geek dijo

  më jep një kod gabimi: 512: S

 3.   Hoze Lopez dijo

  A është tashmë jailbreak për ios6?

  1.    Geek dijo

   po, vetëm i hutuar dhe për disa modele 4,3GS ..

 4.   pitukirutiger dijo

  Tb më jep gabimin 412. Tengi iphone 4 në 5.1.1

 5.   Jorge dijo

  Kur ata e shkarkojnë atë përmes ifile nga iPhone ata do të shkojnë në bar / celular / dokument do të ketë cydia 1.1.8 ata do t'ju japin instaluesin dhe prisni, ju tashmë keni cydia 1.1.8

 6.   joaconacho18 dijo

  A funksionon në iPad 2 Wifi? (e qartë me iOS 5.1.1) 

  1.    Jorge dijo

   Si

 7.   Zoserone dijo

  Isshtë e mundur ta instaloni në një 3G me 4.2.1

  1.    Zoserone dijo

   Me falni Pyes, nuk pohoj.

   1.    Jorge dijo

    Unë nuk e di duke u përpjekur për të parë

    1.    Zoserone dijo

     Unë konfirmoj se mundet. 
     Unë gjithashtu vërej një përmirësim të vogël, asgjë domethënëse në këtë terminal.

 8.   Jon dijo

  Mirëmbrëma Gonzalo, Në iPad 2 Wifi + 3G, unë kam instaluar versionin e ri të Cydia, pa instaluar Safari Dowload Manager, ose atë tjetër të përmendur në Video.
  Unë kam hyrë në faqen e iPhone News, përmes Safari i kam dhënë të shkarkojë skedarin, ai më pyeti nëse dua të hap me iFile them po, atëherë marr nëse dua ta instaloj, them po dhe kaq, unë kanë Cydia 1.1.8. 2 në iPad 3 Wifi + 5.1.1G, me XNUMX dhe Jailbreak.
  Përshëndetje.

  1.    tregtar dijo

   E njëjta gjë ... Unë kam Safari Download Manager dhe të tjerët, por unë thjesht ia kam dhënë për ta shkarkuar në Safari, të hapur në iFile, instalues, dhe kjo është ajo 🙂

 9.   Zgjidhje Xs dijo

  Unë e kam më të lehtë të bëj jailbreak me versionin e ri të redsn0w. E bëra kështu sepse u përpoqa të bëja një rivendosje të iphone tim me ios 6 dhe gjithmonë më jepte një gabim në fund u ktheva në 5.1.1 dhe Unë e theva me burg dhe kam cydia të re

 10.   Ramon70 dijo

  Unë jam azhurnuar siç tregon Jon në 1.1.8, faleminderit, por kur shkruan në Cydia, në kërkimin tënd, klikon tingull. Në Tinguj kam klikime të tastierës të çaktivizuar. Në 4S me 5.1.1. A u ndodh më shumë njerëzve apo është i përpiktë?

 11.   Alba dijo

  Nuk mund ta shkarkoja pasi ata e imja është iPad 2 wifi + 3 G

 12.   Imazhi i mbajtësit të vendit të Karloz Sanchez dijo

  Përshëndetje KE, kam shumë dyshime në lidhje me iPhone tim 4.3.5 (8L1). Kisiera se mund të më ndihmoni të instaloj cidya në pajisjen time. Dyshoni ...

 13.   E dobëta e dobët dijo

  Kloq ndyrë

 14.   E dobëta e dobët dijo

  Kloq ndyrë

 15.   er-jonko dijo

  versioni i ri cydia tërheq më shpejt në të gjitha aspektet në iphone4 tim me 5.0.1

 16.   Joseph dijo

  Si mund ta instaloj cydia direkt në iPhone tim

  1.    alanis zambrana dijo

   Pershendetje dua cydia

 17.   jerryna dijo

  Përshëndetje

 18.   Alfredo dijo

  Shumë mirë

 19.   keylin dijo

  a mund të shkatërrohet iPod-i im nëse instaloj cydia?

 20.   Gerardo dijo

  Nuk mund ta instaloj cydia në iphone 5 versionin tim 6. 1. 4

 21.   José dijo

  Unë gjithashtu dua të shkarkoj cydia direkt në celularin tim, si mund ta bëj atë !!

 22.   Zotëri dijo

  Para në dorë!

 23.   Joshua2001 dijo

  Si mund ta instaloj nga iPod 4g

 24.   Brajan dijo

  ola

 25.   Mundo dijo

  si mund ta azhurnoj një iphone a1332 dhe të instaloj cydea siç thua ti

 26.   Jezu dijo

  Nuk mund ta shkarkoj cydia Kien në iPad

 27.   Josue dijo

  Google Unë kam një llogari