Integrimi i Apple Music dhe Facebook Messenger tashmë po hapet

Nëse keni menduar se iOS Messages do të ishte i vetmi aplikacion që do të zgjidhte për të integruar sistemet e palëve të treta në aplikacionin e tij të mesazheve, keni gabuar mjaft. Dhe si mund të ishte ndryshe, Facebook vazhdon të punojë në integrimin e opsioneve në aplikimet tuaja.

Kështu është Facebook Messenger lëshon integrimin e një shërbimi gjithnjë e më të zakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Apple Music. Në ndërkohë, ne mund të sigurojmë që kjo lëvizje nuk ka gjasa të ndryshojë trendin pozitiv që Spotify po tregon në treg.

Ky funksionalitet i ri po integrohet në aplikacionet e përdoruesve në të gjithë botën nga distanca dhe gradualisht, kështu që Ju nuk duhet të shqetësoheni aspak nëse Facebook Messenger ende nuk ju lejon të vendosni përmbajtje të Apple Music lehtësisht. Të paktën qëllimi është të ofrojmë përmbajtje të ngjashme me atë që ofron vetë aplikacioni iOS Messages për Spotify dhe Apple Music, thjesht një motor kërkimi i integruar që na lejon të ndajmë këngë në çast, dhe pse jo, të dëgjojmë pak prej tyre. Sigurisht që do të funksiononte si një sistem shumë i rëndësishëm i transmetimit të muzikës virale.

Mos u shqetësoni duke kërkuar shënime në lidhje me këtë integrim të fundit të Apple Music në kërkesat e azhurnimit, sepse nuk ka asnjë përmendje. Por do të thotë si 9to5Mac ata tashmë po bëjnë jehonë ndërsa përhapja është aq e ngadaltë sa nuk kemi qenë në gjendje ta kontrollojmë vetë. Sido që të jetë, Apple Music duket se e ka vendosur veten të paktën si një alternativë e vërtetë për Spotify, megjithëse padyshim që kufizimet në platformat e tjera, pavarësisht se kanë aplikime, janë të dukshme. Sido që të jetë, Facebook shton përsëri një funksionalitet që askush nuk e kërkoi, por që ne ndoshta do të përfundojmë duke e përdorur për një arsye ose një tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.