Inxhinieri që solli macOS në Intel nuk merr një punë si Genius për të vjetër

bar gjenial

Ne i duam dizenjot, na pëlqen softueri, gjithçka që lidhet me iDevices, të gjitha ato gjëra që përfundojnë të na befasojnë kur më në fund mund të provojmë një pajisje të re nga marka Apple. Disa pajisje që i bëjnë të gjithë përbërësit e tyre të funksionojnë në mënyrë të përsosur, dhe kjo nuk është rastësi ... Dhe sot nuk ka aq shumë lajme i cili prodhon secilin komponent të pajisjeve tona. Gshtë zhdukur polemika në lidhje me montimin e procesorëve Intel në Mac ...

Dhe ishte një nga ato luftërat Mac / PC, askush nuk donte të shihte një procesor Intel në Mac, gjithçka bazohej në PC të fuqishëm, procesorë që djemtë e Apple gjithmonë i montonin në Mac. Por ishte JK Scheinberg i cili guxoi të hidhte hapin dhe arriti të pamendueshmen, që Mac OS të punonte në procesorët Intel, një hap i madh për të harruar PC-të e energjisë. Një inxhinier nga radhët e Apple të cilit jo gjithçka i ka shkuar vërtet mirë ... Dhe duket se Ata thjesht e refuzuan atë si një gjeni për të qenë 54 vjeç ...

Diçka mjaft absurde nga ana e Apple ... Apple gjithmonë flet për lumturinë e punonjësve të saj, Dhe JK Scheinberg Unë po kërkoja lumturinë duke qenë sa më afër përdoruesve të Apple si Genius nga Apple Store. E keqja ka qenë që djemtë e ngarkuar me burimet njerëzore brenda Apple kanë refuzuar kandidaturën tuaj sepse jeni 54 vjeç, dyfishi i moshës mesatare të aplikantëve për pozitat në Apple Store.

Një turp, pasi të jetë në gjendje të ketë JK Scheinberg si Genius (A nuk e ka kuptuar ndokush që ky djalë është mjaft gjeni?) A është diçka mund të përfitojnë shumë njerëz, dikush që i njeh përsosmërisht produktet e Apple (nuk ka nevojë të them asgjë për njohuritë që JK Scheinberg mund të ketë në lidhje me Macs). Por në fund të fundit vendos kush vendos, dhe duket se Apple nuk ka mend që të diskriminojë njerëzit për shkak të moshës së tyre ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Clown Forever dijo

  Diskriminoni nr. Thuhet se diskriminon.

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Korrigjuar!
   Çfarë do të bënim pa ty

   1.    IOS 5 Clown Forever dijo

    Asgjë njeri, një gabim ka dikush.

 2.   Alexander dijo

  Unë u refuzova nga dyqani në Meksikë. Besoni apo jo, argumenti ishte "të dish shumë".

 3.   Alexander dijo

  Sigurisht shoku! "Ti e di shumë" nuk është çështje e të pasurit një kunj dhe një copë letre afër dhe ju vendosni të krijoni një bombë dhe t'i vrisni të gjithë! Ju imagjinoni? Apple nuk do ta merrte atë rrezik ...

  Hej, me të vërtetë?

 4.   Talion dijo

  Faleminderit për lajmin, por shtrohet pyetja vijuese, pse ai dëshiron të jetë një Apple Genius? Duket sikur jeni i kualifikuar për atë pozitë (pavarësisht nga diskriminimi i moshës). Ndoshta është thjesht një punë që ju pëlqen, por më duket si një vendim kurioz.