iOS 10.1 rregullon problemin e çiftimit me iPhone 7 dhe 7 Plus

android-vesh-iphone-6

Pak më shumë se një muaj më parë, forumet e mbështetjes së Apple filluan të mbushen me ankesa nga përdoruesit me një pajisje Android Wear në të cilën Ata pretenduan se nuk kishte asnjë mënyrë që të mund të çiftonin orën e tyre inteligjente Android Wear me modelet e reja iPhone 7 dhe 7 Plus. Google njohu gabimin dhe menjëherë shkoi në punë duke kërkuar një zgjidhje, e cila me sa duket nuk ishte në Android Wear, por ishte një problem me versionin iOS 10 të modeleve të reja të iPhone 7. Azhurnimi i parë i madh që është lëshuar Apple nga iOS 10 , rregullon këtë problem çiftimi, kështu që përdoruesit e këtyre pajisjeve tani mund t'i nxjerrin ato nga sirtari për t'i shijuar përsëri.

Google konfirmoi që pajisjet e prekura ishin ASUS ZenWatch 2, gjenerata e dytë Moto 360, Moto 360 Sport, modeli TAG Heuer dhe Fossil Q Founder. Ky problem çiftimi Nuk prekte të gjithë modelet ekzistuese në treg, por prekte një shumicë të madhe. Google dhe Apple kanë punuar dorë për dore për të gjetur një zgjidhje dhe megjithëse Apple nuk e përmend atë në shënimet e këtij azhurnimi ka qenë vetë Google që e ka bërë atë, por nuk ka specifikuar shkakun e problemit.

Risia kryesore që na sjell iOS 10.1 ka të bëjë me mënyrën e portretit, një mënyrë kamera që na lejon të turbullojmë sfondin e imazhit kur bëjmë fotografi të njerëzve, megjithëse algoritmi është gjithashtu i aftë të punojë me kafshë dhe objekte, diçka për të cilën në teori nuk është përgatitur. iOS 10.1 gjithashtu arrin te përdoruesi përfundimtar duke u ofruar përdoruesve në Japoni mundësinë e përdorimit të Apple Pay përveç shijimit të informacionit në lidhje me transportin publik në vend.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Soylent dijo

    Me sa duket kufjet e rrufesë nuk janë plotësisht të mira as me këtë azhurnim pasi kohë pas kohe kontrollet e të njëjtit ndalen së funksionuari. Shpresoj Apple ta rregullojë shpejt ...