iOS 10.3.3 vs iOS 11 GM, provë shpejtësie

Nesër Apple zyrtarisht lëshon në treg versionin e njëmbëdhjetë të iOS, një version që vjen me një numër të madh të veçorive të reja dhe ku iPad është një nga pajisjet që ka marrë funksionet më të reja. Por, para azhurnimit, shumë janë përdoruesit që ata preferojnë të presin për të parë përshtypjet e para nga media për të parë nëse paguan apo jo për të azhurnuar iPhone menjëherë.

Menjëherë pas prezantimit të iPhone-ve të rinj, Apple lëshoi ​​versionin përfundimtar të iOS 11, të quajtur Mjeshtër i Artë, një version që pothuajse 99%, do të jetë i njëjti me të cilin Apple lëshon nesër publikisht për të gjithë përdoruesit që kanë një pajisje të përputhshme. Më poshtë ju tregojmë disa video në të cilat mund të shihni performancën e iOS 11 GM vs iOS 10.3.3.

iOS 10.3.3 vs iOS 11 në iPhone 6s

iOS 10.3.3 vs iOS 11 në iPhone 6

iOS 10.3.3 vs iOS 11 në iPhone 5s

iOS 10.3.3 vs iOS 11 në iPad Air 2

iOS 10.3.3 vs iOS 11 në iPad Air

Si në një iPhone 7 ashtu edhe në iPad Pro, operacioni është më se i saktë, duke marrë parasysh që ata kanë pak më shumë se një vit në treg, disa prej tyre kanë më pak kohë, prandaj në këtë krahasim djemtë nga iAppleBytes kanë vendosur të kontrollojnë se si performanca është në modelet që kanë qenë më gjatë në treg, të tilla si iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPad Air dhe iPad Air 2.

Duke qenë një version përfundimtar, ose pothuajse, performanca e iOS 11 krahasuar me iOS 10.3.3 është shumë e ngjashme në të gjitha pajisjet në të cilat djemtë nga iAppleBytes e kanë testuar atë, ne madje mund të rrezikojmë të themi se me iOS 11 herë ato janë disi më të vogla gjatë hapjes së aplikacioneveSidoqoftë, koha e fillimit është rritur, diçka e zakonshme në secilin version të ri të iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.