iOS 11.1 Beta 5 Tani i disponueshëm për zhvilluesit

Në më pak se një javë tre beta të iOS 11.1, kjo tregon qartë që Apple ka vendosur bateritë dhe dëshiron ta ketë versionin të disponueshëm para fundit të tetorit. Sot ai sapo ka lançuar Beta e pestë të iOS 11 për zhvilluesit, së bashku me pjesën tjetër të Betas të pjesës tjetër të sistemeve operative të kompanisë: tvOS dhe macOS ..

iOS 11.1 Beta 5 arrin të vazhdojë lustrimin e këtij versioni të ri që do të sjellë Lajme të rëndësishme të tilla si kthimi i 3D Touch në shumë detyra, kthimi i Reachability në fuqi të plotë në pajisjet tona dhe ndryshime të tjera të rëndësishme të tilla si përmirësimet e sigurisë duke zgjidhur vrimën serioze të lënë nga dështimi i çelësave WPA2 të WiFi-t tonë.

Qindra emoji të rinj për të qenë në gjendje të tregojnë gjithçka që duam përmes imazheve, të jetë në gjendje të përdorë multitasking ose të ndërrojë aplikacionet duke shtypur dhe 3D Touch në anën e ekranit, ose përdorni Reachability për të hyrë në Qendrën e Njoftimeve nga mesi i ekranit dhe kështu të jeni në gjendje të përdorni iPhone-in tonë me një dorë, madje edhe modelin Plus 5,5-inç. Këto funksione janë ekskluzive për ato pajisje me një ekran të pajtueshëm me prekjen 3D (iPhone nga 6s e tutje).

Përveç këtyre përmirësimeve ka të tjerë që janë përfolur për një kohë të gjatë, të tilla si Apple Pay Cash, se Apple tashmë po teston me punonjësit e saj dhe punonjësit e operatorëve para se ta lëshojë atë për publikun e gjerë dhe se pritet të arrijë me versionin përfundimtar. Ne gjithashtu shpresojmë që sinkronizimi i Mesazheve iCloud do të jetë këtu së shpejti, një tipar që Apple njoftoi në WWDC 2017 por më vonë u tërhoq dhe nuk kemi dëgjuar më përsëri. Së bashku me iOS 11.1 Beta 5, macOS 4 dhe tvOS 10.13.1 Beta 11.1 gjithashtu janë lëshuar. Për momentin nuk dimë asgjë për watchOS, megjithëse nuk përjashtohet që ata ta lëshojnë atë në orët e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   KyroBlanck dijo

  «Ose përdorni Reachability për të hyrë në Qendrën e Njoftimeve nga mesi i ekranit dhe kështu të jeni në gjendje të përdorni iPhone-in tonë me një dorë, madje edhe modelin 5,5-inç Plus. Këto funksione janë ekskluzive për ato pajisje me një ekran të pajtueshëm me prekjen 3D (iPhone nga 6s e tutje) »

  Arritshmëria është e disponueshme në të gjithë iPhone 6 e lart, jo në 6s.

  1.    KyroBlanck dijo

   «, Nga 6 e tutje,» *

  2.    Luis Padilla dijo

   E drejtë ... Po mendoja për prekjen 3D dhe u rrëmbeva

 2.   VALERIA dijo

  Në versionin zyrtar 11.0.3 iPhone im ha baterinë nuk zgjat deri në mesditë, dikush që ka instaluar versionin beta të iOS 11.1 në një 7 plus mund të më tregojë se si funksionon ???

  1.    OSWALDO ORTEGA dijo

   Kjo beta e fundit po shkon shkëlqyeshëm. Nga 4 mund të shihni ndryshimin në përgjithësi dhe kryesisht në çështjen e baterisë, në rastin tim iPhone 7+ është perfekt dhe shumë i rekomanduar. Pershendetje

 3.   John dijo

  Për momentin dhe e kam të instaluar që nga ora 23:00 vërej më shumë shpejtësi, më pak vonesë dhe më shumë autonomi, një informacion, më doli nga karikuesi në 06:40, bëra një telefonatë, 3 vizita në Facebook, tre posta elektronike dhe dy fotografi, dhe 6s plus i im është ulur në vetëm 96%, dhe është 09:31.

  Për momentin kjo Beta është perfekte