Mbërrin publiku IOS 11.2 beta 2, me disa surpriza si Apple Pay Cash

Asgjë dhe më pak më parë kemi folur për zhvillimin e iOS 11.2, dhe është se Apple duket se e ka kuptuar atë iOS 11 nuk duket se matet me një telefon si iPhone XKjo është arsyeja pse po punon shumë për të përmirësuar ndjeshëm performancën e sistemit operativ në terma të përgjithshëm.

Dje kemi pasur beta-në e dytë për zhvilluesit e iOS 11.2 dhe sot kemi të njëjtin botim, por në një version publik, që nëse, me më shumë se një surprizë, Apple Pay Cash është protagonist i këtij lajmi pa dyshim. Le të shohim se nga përbëjnë këto lajme interesante.

Në rast se nuk e dini Apple Pay Cash, përafërsisht ne mund t'ju themi e cila është metoda sipas së cilës Apple dëshiron që ne të bëjmë transaksione të shpejta ndërmjet përdoruesve të iOS, për këtë do të përdorë platformën Apple Pay, duke lejuar kështu dërgimin dhe marrjen e parave shpejt, para që do të ruhen në një kartë virtuale Apple Pay, kjo Padyshim, bilanci mund të përdoret për të bërë blerje në çdo sistem të pajtueshëm. Mund të bëhet shpejt një metodë hyrjeje në Apple Pay për përdoruesit, kartat bankare të të cilëve nuk mbështeten plotësisht.

Për më tepër, Apple Pay Cash është integruar gjithashtu në aplikacionin Messages të ofruara në watchOS. Asnjëherë nuk ka qenë kaq e lehtë për të dërguar para dhe për të paguar në dyqane me kartën tonë virtuale. Fatkeqësisht ne jemi ende duke u përpjekur që Apple Pay Cash të funksionojë në Spanjë, por testet janë drejtuar kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për ta përdorur atë duhet të shkruajmë vetëm në Mesazhe me dikë që ka gjithashtu Beta dhe ka konfiguruar Apple Pay, kështu që ne do të duhet vetëm të klikojmë në shtesën dhe të vazhdojmë me transaksionin. Ne nuk kemi dyshim se shumë prej jush janë të interesuar në këtë lloj kartele virtuale që do të lehtësojnë mënyrën e lëvizjes pa pasur një lidhje të nevojshme me bankat e caktuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.