iOS 11 dhe watchOS 4 tani të disponueshëm për shkarkim

Kanë qenë muaj pritje dhe më shumë se 10 beta derisa ka mbërritur dita e pritur nga shumë njerëz: iOS 11 dhe watchOS 4 më në fund janë në dispozicion për t'u shkarkuar në pajisjet e përputhshme. Ju nuk duhet të jeni më në asnjë program zhvillues ose publik beta, çdokush mund t'i instalojë këto versione të reja në pajisjet e tyre që nga ky moment.

Çfarë duhet të bëni për të instaluar këto versione të reja në pajisjet tuaja? Çfarë veçorish të reja sjellin këto azhurnime? Gjatë gjithë kësaj kohe ne kemi numëruar të gjitha këto gjëra dhe në këtë artikull kemi përpiluar të gjitha informacionet e nevojshme që ju të azhurnoheni pa probleme.

Pajisjet e pajtueshme

 • iOS 11: iPad Air 1 dhe 2, iPad Pro (çdo model), iPad mini 2 e tutje, iPad 2017, iPhone 5s e tutje.
 • watchOS 4: çdo model Apple Watch

Si të instaloni azhurnimin

Gjëja e parë është instalimi i iOS 11. Për këtë ju mund të përdorni menunë e cilësimeve të iPhone ose iPad tuaj dhe brenda seksionit Të Përgjithshëm> Përditësimi i softuerit, duhet të shfaqet azhurnimi në iOS 11. Nëse tashmë po testonit betat e mëparshme dhe keni të instaluar versionin Master i Artë, nuk do të shfaqet asnjë azhurnim sepse me të vërtetë është e njëjtë me atë që Apple ka lëshuar sot.

Pasi të keni instaluar iOS 11 shkoni te aplikacioni Watch në iPhone tuaj Me Apple Watch të lidhur dhe në Përgjithësi> Përditësimi i softuerit, do të shfaqet azhurnimi në watchOS 4. Si më parë, nëse ishit tashmë me versionin GM, nuk do të shfaqet asnjë azhurnim sepse është i njëjtë me atë aktual.

Çfarë ka të re në iOS 11

Për të ditur të gjitha lajmet që iOS 11 na sjell në versionin e tij për iPhone dhe iPad, është më mirë të lexoni ky artikull i gjerë në të cilën Ne ju tregojmë absolutisht gjithçka që sjellin këto azhurnime të reja me imazhe dhe video Demonstrative.

Çfarë ka të re në watchOS 4

Për të njohur ndryshimet që na sjell watchOS 4 ju mundeni shikoni këto video në të cilat do të mësoni rreth funksioneve të reja që mund të shijojmë me këtë azhurnim për Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mario burga dijo

  Ata prej nesh që tashmë kanë GM nëse e lëmë atje më vonë, a do të shfaqen azhurnimet?

 2.   m4ndr4ke dijo

  dhe serverat përkatës të ngopur që kërkojnë 1 orë e gjysmë për t'u shkarkuar. grrrr

 3.   ivan dijo

  Unë kam gm në iphone 6 dhe në aplikacionin e orës kam 1 kurrë nuk kam marrë 4, as gm jo tani.

 4.   patë dijo

  hola
  Kam një pyetje në lidhje me azhurnimet në orë, a funksionon njësoj si në iPhone?
  domethënë, në të dy pajisjet kam instaluar profilin e zhvilluesit dhe duke përdorur betat, tani që doli versioni përfundimtar, çinstaloni profilet dhe rivendosni iPhone me iTunes nga e para duke ri-shkarkuar versionin e plotë të ios 11 dhe instaluar.
  A mund të bësh të njëjtën gjë me orën?
  Pyes sepse e kam restauruar orën por nuk e instalon përsëri watchos11 nga e para si në iPhone, a ka ndonjë mënyrë për ta bërë?

 5.   Jose Manuel F dijo

  Unë kam azhurnuar ipone 11s në ios 5 dhe kam probleme me mbulimin, praktikisht nuk merr mbulim kur më parë kapja në mënyrë të përsosur 4g. A ju ka ndodhur dikush?

 6.   Luis V. dijo

  Fakti që në WatchOS 4 nuk mund të lundroni më në bibliotekën muzikore të iPhone është dukur si një mut i madh. Kalojmë nga azhurnimi.

 7.   Julius navarro dijo

  Nuk e di nëse jam i vetmi që mezi kam vërejtur, megjithëse nuk e kam lexuar këtë veçori "të re"… Me aplikacionin Music dhe shkurtoren WatchOS 4 Tani duke luajtur, tani mund t'i ktheni përpara ose prapa këngët ju jeni duke luajtur në Spotify, gjë që nuk mund ta bëni në WatchOS 3, por vetëm bëni pauzë / luani ose rregulloni volumin. Pershendetje