iOS 12 Beta 2 përfshin referenca për modelet e reja të Apple Watch

Vetëm dje beta e dytë iOS 12 për iPhone dhe iPad. Disa përmirësime u shtuan - këtu është një listë - dhe tipari i ri uoki-uoki po bënte gjithashtu një paraqitje me këtë beta për zhvilluesit. Mos harroni se beta publike me sa duket do të dalë në fund të këtij muaji qershor. Sidoqoftë, kodi fshihte më shumë informacion të rezervuar për pak të privilegjuar. Dhe ky kod i referohet modeleve të reja të Apple Watch, diçka që tashmë është konsideruar për disa kohë.

Ky kod është gjetur nga zhvilluesi dhe bashkëpunëtori i mediumit 9to5mac, Guilherme Rambo. Në kodin burimor të beta-s së dytë të iOS 12 janë gjetur Referencat për modele të ndryshme të Apple Watch që nuk janë ende në shitje. Edhe pse nuk duhet të na habisë; në të kaluarën këto kode të zbuluara parashikonin më shumë se një mbërritje në treg.

kodi iOS 12 beta 2 Apple Watch seria 4

Por duke vazhduar me Apple Watch të ri të mundshëm, identifikues të rinj janë shfaqur në kod: Watch4.1, Watch4.2, Watch4.3 dhe Watch4.4; kjo do të thotë, modele që nuk janë tregtuar aktualisht, pasi që Apple Watch Series mbartin si identifikues numrat duke filluar nga Watch3.1 në Watch 3.4.

Po kështu, zhvilluesi gjithashtu ka gjetur referenca të reja që i referohen pajisjeve të reja. Siç mund ta shihni në screenshot që shoqëron artikullin, këto kode pasqyrohen si MTUD2, MTUK2, MTX92 dhe ca më shumë. Kur priten këto modele të reja? Siç ju kemi thënë, shtatori më i hershëm: ato mund të jenë akti hapës për iPhone-in e ardhshëm - tre për të qenë të saktë - dhe disa ndërmarrje për të parashikuar që ekrani Apple Watch Series 4 do të kishte një raport më të lartë se modeli aktual. 15% më shumë për të qenë të saktë. Disa thashetheme paralajmërojnë gjithashtu se butonat fizikë do të zëvendësohen me butona të ndjeshëm në prekje ose se rasti i orës inteligjente nuk do të ishte më katror.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.