iOS 13 është tashmë në 20% të pajisjeve të mbështetura një javë pas lëshimit të tij

iOS 13

Javën e kaluar, kompania Cupertino lëshoi ​​versionin përfundimtar të iOS 13, vetëm për të gjithë iPhone të pajtueshëm (duke filluar me iPhone 6s dhe duke përfshirë iPhone SE). Sidoqoftë, vetëm të martën e kaluar kur u lëshua versioni përfundimtar i iPadOS, versioni i iOS 13 për iPad, në të njëjtën ditë kuriOS 13.1 u lëshua gjithashtu.

Deri më sot, ka shumë përdorues, të paktën ata që na lexojnë rregullisht, të cilët tashmë kanë azhurnuar të gjitha pajisjet e tyre në versionin e ri të iOS. Megjithëse Apple nuk ka siguruar të dhënat përkatëse, djemtë nga Mixpanel thonë se miratimi i iOS 13 një javë pas lëshimit tashmë arrin në 20%.

Miratimi i IOS 13

Këto të dhëna me pak më e lartë se adoptimi i iOS 12 në të njëjtën periudhë kohe  pavarësisht nga fakti që përdoruesit e iPad kanë pasur qasje në versionin përfundimtar të iOS 13 një javë pas lëshimit të versionit për iPhone, kështu që tregohet se miratimi i versionit të fundit të iOS është më se i mirë nga ana e përdoruesit.

Të dhënat e MixPanel bazohen në regjistrat e tyre, regjistrat që matin përdorimin e iOS bazuar në vizitat në faqet e internetit dhe aplikacionet që përfshijnë mjetet e analizës Mixpanel.

Apple zakonisht nuk e ndan këtë lloj informacioni zyrtar derisa ta ketë një ose dy muaj pas nisjes. Shifrat më të fundit zyrtare të adoptimit të iOS 12 na treguan se si u gjet versioni para iOS 13 në 88% të pajisjeve aktive iOS. Sipas të dhënave të Mixpanel, iOS 12 përfundoi rekordin e birësimit me një pjesë të përdorimit prej 93%. Sistemet operative më të vjetra se iOS 12 në atë kohë përbënin 7% të mbetur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.