iOS 13.3 do të mbërrijë më 10 dhjetor

Rrjedhjet janë të neveritshme, mirë ... jo në të vërtetë nëse marrim parasysh se ato na lejojnë t'ju informojmë shumë ditë para planeve të ardhshme të Apple. Kjo është ajo që ka ndodhur përsëri (befasuese sasia e "pakujdesisë" që ata kanë në kompaninë Cupertino). Rrjedhja ka ardhur në informacionin që Apple u ka transmetuar ofruesve të shërbimeve të telekomunikacionit dhe që ata kanë raportuar në faqen e tyre të internetit në lidhje me funksionimin e shërbimit të tyre të ardhshëm eSIM, veçanërisht i përqendruar në Apple Watch, por që ajo ka zbuluar më shumë sesa i detyrohej. Me këtë rast, gjithçka tregon se iOS 13.3 do të ishte azhurnimi i shkëlqyeshëm i Krishtlindjeve për çdo vit dhe do të jetë i disponueshëm më 10 dhjetor.

Siç kemi thënë, çdo vit Apple zakonisht përfiton nga sezoni i Krishtlindjeve për të nisur një azhurnim të fundit të madh të vitit pak para mbylljes së App Store iOS, diçka kurioze sepse nuk do të ishte hera e parë që një aplikacion nuk përshtatet në kohë dhe na lë pak të hedhur tutje. Një tjetër aplikacion që më parë azhurnohej ndjeshëm rreth kësaj kohe, megjithëse kjo traditë ka mbaruar, është pikërisht ajo e WhatsApp. Siç kemi thënë, ka qenë Hacks iPhone i cili ka pasur qasje në këtë dokumentim që i referohet lëshimit zyrtar të iOS 13.3.

Më konkretisht sepse një kompani ka ndarë kërkesat e nevojshme për ta bërë eSIM të funksionojë me platformën e saj dhe mes tyre është watchOS 6.1.1 dhe sigurisht iOS 13.3. Ky shërbim i ri eSIM do të nisë nga kompania specifike (Viettel) më 13 dhjetor të këtij viti 2019. Prandaj, kolegët nga Hacks iPhone kanë shqyrtuar pak më shumë derisa arritën në përfundimin se Do të jetë 10 dhjetori i ardhshëm, kur Apple gjithashtu planifikon të lançojë Mac Pro të ri për të bërë publik versionin përfundimtar të iOS 13.3, shpresojmë të zgjidhim shumë probleme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.