iOS 13.7 përkeqëson konsumin e baterisë në iPhone më të rinj, por jo tek ata më të vjetër

Bateria iOS 13.7 vs iOS 13.6.1

Bateria është dhe do të vazhdojë të jetë një nga aspektet më të rëndësishme për të gjithë përdoruesit, pasi varet nga ajo që ne mund të përdorim iPhone-in tonë pa frikën e mbarimit të baterisë në çdo kohë. Me fillimin e kësaj jave të fundit të iOS 13.7, krahasimi me iOS 13.6.1 ishte i nevojshëm.

E domosdoshme por jo e detyrueshme pasi të gjithë modelet që do të azhurnohen në iOS 14 janë të njëjtat që aktualisht gëzojnë iOS 13, kështu që nëse iOS 13.7 është versioni përfundimtar dhe ofron një konsum të rregulluar të baterisë, siç ndodh me iPhone 11, iPhone SE 2020, me iOS 14 gjithçka duhet të rregullohet.

Edhe një herë, djemtë në iAppleBytes kanë bërë një krahasimi midis iOS 13.7 dhe iOS 13.6.1, në iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11 dhe iPhone SE 2020. Nga ky test i kryer si gjithmonë përmes testit të baterisë të disponueshëm në aplikacionin Geekbench, ne shohim se si iPhone 11 dhe iPhone SE 2020, modelet e lëshuara në fund të vitit 2019 dhe në fillim të vitit 2020, janë më të prekurit për sa i përket performancës së Baterisë.

Krejt e kundërta ndodh me pjesën tjetër të terminaleve që janë pjesë e këtij krahasimi. IPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 dhe iPhone XR ofron jetëgjatësi të njëjtë ose edhe më të mirë të baterisë me iOS 13.7 sesa me iOS 13.6.1, veçanërisht në iPhone 7 dhe iPhone 8, ku autonomia është rritur ndjeshëm në krahasim me versionet e mëparshme të iOS 13 që janë hedhur në treg.

Ky azhurnim duket se është menduar për modelet e vjetra, pasi është në këto ku ofron një autonomi më të madhe. Këto rezultate janë indikative dhe bazohen në analizën e bërë nga aplikacioni Geekbench, kështu që ka të ngjarë që çdo ditë të mos keni vërejtur ndonjë përmirësim.

A keni vërejtur ndonjë përmirësim pas instalimit të iOS 13.7 në bateri? A bateria zgjat më pak? Na tregoni komentet tuaja.


3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hektor Bianchini dijo

  Në iPhone 8 Plus kohëzgjatja është e njëjtë. Aty ku kam vërejtur një ndryshim është në mini 4. Ipas. Jetëgjatësia e baterisë është shumë më pak. Shpresojmë që ata ta përmirësojnë atë. Faleminderit

 2.   Paulina dijo

  Bateria zgjat njësoj, vetëm cilësia e vetë baterisë u ndikua, si dhe shpejtësia kur hapni aplikacionet dhe kur shfletoni internetin.

 3.   Jose Gonzalez dijo

  Me ios 13.7 bateria nxehet kur karikohet dhe nëse instaloni programin radar covid, nuk azhurnon datën dhe ekranet nuk korrespondojnë me aplikacionin