iOS 14 është instaluar tashmë në pothuajse 50% të pajisjeve

Shkalla e miratimit të IOS 14 vs iOS 13

Me mire vone se kurre. iOS 14 mbërriti zyrtarisht në 16 Shtator. Ne themi zyrtarisht sepse kishim katër muaj me beta si për zhvilluesit ashtu edhe për publikun. shkalla e shkarkimit Në javët e para ishte e pranueshme, siç mund ta shohim në grafikun e mësipërm. Sidoqoftë, në fillim të tetorit ai ngeci duke u rritur vetëm 2% në javë. Megjithëse shkarkimet ishin rekord në fillim Ato nuk janë aq shumë në krahasim me iOS 13 vitin e kaluar rreth kësaj kohe. Falë këtij monitorimi ne mund të sigurojmë që aktualisht ka më shumë pajisje me iOS 14 sesa me iOS 13 dhe Shkalla e adoptimit të iOS 14 arrin në 46,54%.

Artikulli i lidhur:
Spotify më në fund lançon widget-in e tij për ekranin kryesor iOS 14

iOS 14 përmirëson shkallën e miratimit dhe pothuajse arrin 50%

Sistemi i ri operativ solli një nivel më të madh të personalizimit me ardhjen e miniaplikacioneve në ekranin kryesor. Përveç kësaj, sistemi mori modifikime të vogla në ndërfaqen e përdoruesit për të qenë më pak ndërhyrës në thirrjet ose mbërritjen e bibliotekës së aplikacioneve. Këto ndryshime për shumë përdorues janë tashmë një arsye bindëse për të vazhduar me ndryshimin nga iOS 13 në iOS 14. Vlerësoni shkalla e shkarkimit dhe shkalla e ndryshimit nga një sistem operativ në tjetrin na jep një ide për nivelin e ndryshimit të gjeneratave dhe miratimin e një sistemi të ri operativ. Nga ana tjetër, ne mund t'i krahasojmë këto të dhëna me ato të vitit të kaluar, ku ato shkuan nga iOS 12 në iOS 13 në të njëjtën kohë.

Aktualisht, iOS 14 ka arritur pothuajse 50% të pajisjeve që aktualisht e di ata monitorojnë. Në fakt, dhe për të qenë më të saktë, 46,54% tashmë kanë të instaluar sistemin më të ri operativ në pajisjet e tyre. Ndërsa ka ende 46,16% që kanë ende iOS 13. 7,29% kanë versione të instaluara para iOS 13 pasi ata ndaluan së marri azhurnime ose kanë vendosur të mos azhurnojnë në versione më të larta.

iOS 14, sistemi i ri operativ i Apple

Le të shohim një krahasim me të dhënat e vitit të kaluar. Momenti në të cilin parakalimi i sistemit të ri operativ kundrejt atij të vjetër me iOS 12 dhe iOS 13 erdhi më 7 tetor. Sidoqoftë, me iOS 14 ndodhi sot, 28 tetor. Për krahasim, ne gjithashtu shohim se iOS 13 u lëshua më 19 shtator 2019, ndërsa iOS 14 u lëshua më 16 shtator, 2020.

Shkurt, the adoptimi i sistemit të ri operativ përjetoi një rritje eksponenciale në dy javët e para ishte në dispozicion. Sidoqoftë, një ngadalësim i këtij numri të shkarkimeve është vërejtur gjatë gjithë tetorit. Megjithëse mund ta konfirmojmë atë iOS 14 është tashmë në më shumë pajisje sesa iOS 13 duke prekur 50%.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.