iOS 14.2 beta 2 na sjell emoji të ri duke përfshirë një çaj flluskë, flamurin trans dhe ninjas ndër të tjera

Siç ju thamë, ne tashmë kemi midis nesh sVersioni i dytë beta i iOS 14.2, sistemi tjetër operativ për pajisjet mobile Apple. Shkalla e lëshimit të betave po përshpejtohet, dhe gjithçka duket se tregon se arsyeja është që iPhone i ardhshëm do të vijë me këtë sistem operativ bazë. iOS 14.2 do të na sjellë përmirësime në stabilitetin e iOS 14, përveç rikuperimit (në beta-n e dytë) thirrjet e reja Apple Watch, si dhe matësin e oksigjenit në gjak, dhe emoji të ri siç është njoftuar nga faqja e internetit e Emojipedia. Këtu ju tregojmë më shumë rreth emoji-ve të ardhshëm që do të shohim në iOS 14.2.

Dhe nuk ka asnjë datë zyrtare të lëshimit të iOS 14.2, po, siç mund ta shihni në imazhin që drejton këtë post tani do të gjejmë një çaj flluskë, shumë i njohur në vendet aziatike, një flamur i ri trans, kafshë të reja, një përqafim, mjete të reja, etj ... Emojis që konsorciumi Unicode miratoi në fillim të vitit dhe që Apple prezantoi korrikun e kaluar. Në total ato janë 117 emoji të reja shtuar në tastierat iPhone, iPad dhe Mac këtë vit, me ngjyra të ndryshme të lëkurës, dhe përfshirjen e gjinive.

Emoji që tani janë shumë më e lehtë për t'u përdorur falë paraqitjes së re në iOS 14 e cila gjithashtu na lejon t'i kërkojmë ato përmes tekstit (diçka që tashmë ekzistonte në macOS nga rruga), domethënë, Tani mund të kërkojmë për «flamurin spanjoll» dhe iOS do të na tregojë emoji që ka të bëjë me këtë. Lajme për këto simbole që ne i përdorim aq shumë në komunikimet tona, dhe pa të cilat ne mund të jetonim (ose po). Me këtë lëshim do të përfundonte katalogu i emoji-ve të këtij viti dhe tani mund të shohim vetëm publikimet e radhës të konsorciumit Unicode, është duke u bërë më e lehtë për të gjetur një emoji që i përshtatet nevojave tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.