IOS 14.3 beta zbulon dizajnin e AirPods Studio në ikonë

Ka pasur shumë thashetheme që këtë vit kanë treguar Apple për nxjerrjen e kufjeve të reja i vjetër Ngjarjet e fundit që Apple ka njoftuar që nga shtatori na bënë të supozojmë një njoftim të pashmangshëm të kufjeve të saj të reja të cilat njihen si AirPods Studio jozyrtarisht, por nuk ka qenë kështu. Duket se tani beta e re e iOS 14.3 na jep të dhëna të reja të ekzistencës së tij.

Siç raportohet nga media 9to5mac në Ky artikull, kanë qenë në gjendje të gjejnë një ikonë të re të shtuar në skedarët e brendshëm të sistemit në të cilën gjithçka duket se tregon se si është modeli i kufjeve të reja i vjetër nga Apple, Studio e ardhshme AirPods.

Siç mund ta mbani mend, kjo e njejta rrjedhje ndodhi me AirPods Pro, prej të cilave ata gjetën një ikonë në skedarët e brendshëm të sistemit dhe më vonë ishin në gjendje të bëhen realitet. Kjo është për shkak të kësaj Gjithçka tregon se dizajni i ikonës ka shumë të ngjarë të jetë dizajni përfundimtar i AirPods Studio. 

Megjithëse, duke qenë vetëm një ikonë, dizajni nuk mund të diferencohet 100%, ai na jep një ide se si do të jetë. Më parë u komentua se ata do të kishin një dizajn retro dhe se nuk do të kishin anën e djathtë dhe të majtë por përkundrazi Ato do të ishin të adaptueshme se si e vendosim në kokën tonë dhe kështu e drejtojmë më mirë tingullin përmes sensorëve.

Ikona gjithashtu duket se tregon se "tempujt" mund të palosen, me sa duket brenda, për t'i ruajtur ato pa zënë aq shumë hapësirë. Me tutje, duket sikur pjesa e jastëkut do të jetë shumë më e madhe sesa ai që identifikoi imazhin që ishte filtruar dhe mund ta shihni më poshtë në artikull, gjithashtu duke zënë një pjesë të anëve dhe jo vetëm pjesën e sipërme të harkut.

Pavarësisht kësaj rrjedhje, Apple nuk ka gjasa t’i nisë ato në vitin 2020 dhe ne duhet të presim për fillimin e vitit 2021 të jemi në gjendje t'i shohim ato në dyqanet që kemi në dispozicion. Të paktën e kemi të qartë që Apple ka punuar në këtë lloj kufjesh dhe se ata më në fund do të lëshohen në një moment me disa të panjohura për tu zgjidhur, siç janë ngjyrat në të cilat ato do të jenë të disponueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.