IOS 14.3 i ri do të sjellë ProRAW të ri dhe mbështetjen për kontrolluesin e ri të PS5

iOS 14, sistemi i ri operativ i Apple

Ne tashmë mund ta provojmë macOS-in e ri Big Sur, ju ndoshta keni pasur probleme me shkarkimin e tij dje, por duket se serverat e Apple janë stabilizuar dhe nuk ka asnjë problem për shkarkim. Dhe ishte një ditë intensive në Cupertino, edhe dje Apple befasoi duke lansuar versionin e parë Beta të iOS 14.3 të ardhshëm, një azhurnim që shton mbështetje për ProRAW të ri dhe kontrolluesit e rinj të lojërave video, ndër shumë të tjera ... Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë lajmet që do t'i gjejmë në iOS 14.3 të ardhshëm ...

Një nga risitë më interesante të kësaj të re iOS 14.3, në formatin beta, është se mbështetje për kodekun e ri ProRAW, një format i ri i lëshuar me iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max. Ky kodek i ri do të na lejojë që mundësia e marrjes së fotografive në «RAW», i cili nuk është një format 100% i pastër, por përpiqet të arrijë RAW që kemi parë në prodhuesit e tjerë. Një ProRAW e re që u lansua gjithashtu dje së bashku me macOS-in e ri Big Sur në mënyrë që rrjedhat e punës të jenë në përputhje me të gjitha pajisjet.

Dhe jo vetëm ProRAW, e reja iOS 14.3 gjithashtu do të na sjellë mbështetje për kontrolluesin e ri PlayStation 5, DualSenses të ri, përveç kontrolluesit për Amazon Luna të ri.. Gjithçka që të mund të përfitojmë nga të gjitha kontrollet që kemi në shtëpi për të luajtur me iPhone ose iPad. Dhe risitë e tjera që janë lansuar me këtë beta të re janë mundësia e përdorimit të Motori i kërkimit Ecosia si motor kërkimi i paracaktuar iOS, aftësia për të skanuar kodet QR të Aplikacioneve dhe një seksion i ri i pjellorisë në aplikacionin Shëndet. Duket se këto do të jenë të vetmet, të cilat nuk janë të pakta, lajme që iOS 14.3 i ardhshëm do të na sjellë, megjithatë ne do t'ju avancojmë të gjitha lajmet që do t'i shtohen këtij iOS të ri 14.3.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Manuel dijo

  Gënjeshtra për PS5

  1.    Louis Padilla dijo

   Në shënimet e azhurnimit duket kështu ... një tjetër gjë është se nuk funksionon.