iOS 14.3 shton kopertina të reja dhe kopertina të animuara në Apple Music

Apple Music është një nga shërbimet dixhitale që Apple ka dashur të përqendrohet më shumë. Ka kuptim, Apple gjithmonë ka pasur një lidhje të veçantë me botën e muzikës që vjen nga kur Apple lançoi iPod, muzikantin portativ të djemve të Cupertino. Sigurisht, tregu i muzikës streaming është mjaft i komplikuar për shkak të konkurrencës së fortë që ekziston, veçanërisht për shkak të gjigantit Spotify. Por Apple nuk dëshiron të hedhë në peshqir, kjo gjithashtu u bën dobi atyre Apple Music vjen vendas në të gjitha pajisjet tuaja. IOS 14.3 na sjell lajme për Apple Music, një ndërrim fytyre që na sjell për herë të parë kopertina albumesh të animuara. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e Apple Music të ri.

Padyshim që kjo duhet të aktivizohet nga artistë ose kompani regjistruese, dhe me të rejat iOS 14.3 dhe macOS 11.1, tani kemi mundësinë që këto të rrisin album arti, ose kopertinë, i albumit ose këngës suaj me një animacion, domethënë, një lloj GIF i animuar ose mikro video që do të shohim kur shfletojmë Apple Music. Dhe më e mira nga të gjitha është se Ka kuptim në botë që mbulon Apple Music, ose ndonjë shërbim tjetër, janë të animuar. Në fund të fundit, shërbimet e muzikës dixhitale na ofrojnë muzikë për t’u dëgjuar në pajisje dhe çfarë mënyre më të mirë sesa të japim këtë mundësi që padyshim rrit mundësitë krijuese të artistëve.

Për momentin ka shumë pak që po ngarkojnë kopertinat e tyre të animuara, por ju mund të shihni se si Pearl Jam Gigaton dhe Big Sean's Detroit 2 ata tashmë i kanë këto kopertina të animuara. Ne do të shohim se si ata vazhdojnë të na befasojnë nga Apple në lidhje me Apple Music. Unë mendoj se është një shërbim që ka një të ardhme të shkëlqyer, dhe tani me planet e reja Apple One mund të jetë shumë ekonomik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.