iOS 14.7 do të dërgojë në vendet e tjera informacionin rreth cilësisë së ajrit në aplikacionin Moti

Cilësia e ajrit në iOS 14.7

Aplikacioni Tiempo iOS ka qenë gjithmonë i dukshëm nga mungesa e veçorive të shkëlqyera që rrisin parashikimin e dobët dhe informacionin e motit brenda. Sidoqoftë, për ata të Cupertino dukej se nuk i jepte rëndësi, aq më pak t'i kushtonin burime. Kjo është arsyeja pse dhjetra aplikacione brenda App Store i japin asaj një mijë kthesa për sa i përket informacionit, parashikimeve dhe shumë opsioneve të tjera. Akoma, Apple nuk dëshpërohet dhe ka zgjeruar numrin e vendeve që tregojnë informacion në lidhje me cilësinë e ajrit në vetë aplikacionin Moti në beta-n e parë të iOS 14.7.

Mbërritja e funksionit 'cilësia e ajrit' në vendet e tjera, në iOS 14.7

Disa muaj më parë, një gjë e ngjashme ndodhi me funksionin 'reshje për orë' që ishte përfshirë në aplikacionin e motit për përdoruesit në Mbretërinë e Bashkuar. Këto karakteristika janë funksione që vendosen gjeografikisht duke integruar të dhëna dhe parashikime homogjenizuese. Kjo është arsyeja pse ngadalë, shumë ngadalë dhe me shkrime të mira, të gjitha vendet e botës po marrin të gjitha lajmet që Shtetet e Bashkuara kanë në aplikacionin e tyre të motit për vite me rradhë.

iOS 14.7
Artikulli i lidhur:
Apple papritur lëshon beta-n e parë të iOS 14.7 për zhvilluesit

Ardhja e beta e parë e iOS dhe iPadOS 14.7 për zhvilluesit ka zbuluar një nga tiparet e reja të përfshira në azhurnim. Edhe pse nuk shquhet për të qenë mbresëlënëse, është një lajm. Bëhet fjalë për mbërritjen e informacion në lidhje me cilësinë e ajrit në aplikacionin vendas të Motit në Spanjë, Francë, Itali dhe Hollandë.

Që nga fillimi zyrtar i iOS 14.7 ne do të jemi në gjendje të shijojmë cilësinë e ajrit të qyteteve tona në Spanjë. Një e dhënë që përcaktohet çdo ditë dhe pothuajse çdo orë me shkallën AQI (Indeksi i Cilësisë së Ajrit) që shtreson vlerat në 6 grupe të renditura nga rreziku për përdoruesit. Shkalla përfshin pesë ndotës themelorë: ozoni, ndotja e grimcave, monoksidi i karbonit, dioksidi i squfurit dhe dioksidi i azotit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.