iOS 15.1 do t'ju lejojë të çaktivizoni njoftimet nga tastiera e Apple TV

Dje Apple na befasoi duke lansuar iOS 15.0.2, një version i ri i sistemit operativ për pajisjet mobile nga Apple që erdhi për të rregulluar defektin e çuditshëm. iOS 15 duket se nuk është përditësimi më i lehtë i Apple, ne kemi qenë tashmë dy versione pas versionit të parë publik të iOS 15 (GM -ja nuk ishte as ai i fundit) dhe me gjithë këtë ata tashmë po mendojnë për lançimin e iOS 15.1. Kur do të dalë iOS 15.1? Ende nuk dihet, por ne tashmë e dimë këtë iOS 15.1 do të lejojë çaktivizimin e njoftimeve të tastierës Apple TV. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet.

Dhe a është se këto njoftime janë një shqetësim për disa përdorues ... Siç e dini, Apple TV lejon futjen e tekstit nga një pajisje iOS e pajtueshme, kështu që kur shohim një fushë të futjes së tekstit në Apple TV mund të përdorim telekomandën e Apple TV ose klikoni në një njoftim në iPhone -in tonë dhe pastaj shkruani drejtpërdrejt nga kjo dhe ajo teksti shfaqet në Apple TV. Problemi është se më parë, Në iOS 14, ne mund të vendosim nëse duam të na kujtohet kjo mundësi ose nëse nuk duam të marrim këto lloj njoftimeshMe Mundësia që u zhduk me ardhjen e iOS 15.

Në versionin e fundit të iOS 15.1 e kemi përsëri këtë mundësi edhe pse duket se është në ajër pasi është një beta. Çaktivizimi i njoftimeve do të na ndihmonte të mos çmendeshim duke marrë njoftime për futjen e tekstit kur dikush përdorte Apple TV në shtëpi. Dhe ajo që është më e bezdisshme: Ne gjithashtu mund të çaktivizojmë njoftimet në Apple Watch pasi kjo pajisje gjithashtu mbështet futjen e tekstit për Apple TVMe Ne do të jemi të vëmendshëm për lançimin zyrtar të iOS 15.1, mund të mos jetë larg kështu që ne do t'ju informojmë sapo Apple ta lëshojë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.