iOS 15.6 Beta 2 mbërrin si një prelud i iOS 16

Betat, testet dhe analizat e softuerit nuk ndalen pavarësisht afërsisë së WWDC 2022, e cila do të zhvillohet javën e ardhshme, duke filluar nga 6 qershori dhe do të zgjasë gjithë javën. Megjithatë, siç e dini, është dita e parë që del në pah aspekti më i rëndësishëm i konventës, sistemet e reja operative të Apple.

Apple sapo ka lëshuar versionin e dytë beta për zhvilluesit e iOS 15.6, një nga versionet e fundit të iOS 15 që ata do të lëshojnë. Në këtë mënyrë, sistemi do të piqet derisa të arrijë nivelet më të fundit të zhvillimit përpara se të pasohet nga iOS 16.

Edhe pse shumica e veçorive të reja të iOS 15.6 Beta 2, ndërtimi i të cilit identifikohet si 19G5037d, qëndrojnë në optimizim dhe performancë, dihet që ky lloj versioni përgatit terrenin për ardhjen e përditësimit të ri.

Krahas iOS 15.6 Beta 2 ka ardhur edhe macOS 12.5 beta 2 (ndërtimi 21G5037d), tvOS 15.6 beta 2 (ndërtimi 19M5037c) dhe watchOS 8.7 beta 2 (ndërtimi 19U5037d). Sigurisht, të mos harrojmë se për momentin po flasim për versionet beta për zhvilluesit dhe jo për versionet publike të beta, megjithëse nuk do të habiteshim nëse versioni publik do të shfaqet nesër, të mërkurën, siç ka ndodhur tashmë në raste të tjera. .

Ndërkohë, nuk ka zgjidhje tjetër veçse të vazhdojmë të presim ardhjen e WWDC 2022, edhe pse sipas thashethemeve të ofruara nga analistët kryesorë, ka shumë të ngjarë që të mos shtohen funksione "inovatore", por më tepër një optimizim i sistemit që u mundëson përdoruesve. përfitoni më mirë nga performanca e harduerit dhe sigurisht shtoni veçori të reja që me siguri do të kufizohen në pajisjet më të fundit nga kompania Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.