iOS 15 do të lidhë AirPods -in tonë me Apple ID -në tonë si pjesë e rrjetit të Kërkimit

Pak nga pak shkojmë zbulimi i lajmeve që më në fund do të sjellë iOS 15, sistemi i ri operativ për pajisjet mobile nga Apple. Shtë e vërtetë që në muajin qershor ata na treguan të gjitha lajmet, por ndërsa shohim se si ata po lançojnë betat zbulojmë detaje të vogla që Apple ka dashur të shtojë në këto muaj vere. Dje morëm versionin e pestë beta, dhe tani e dimë që Apple dëshiron të lidhë AirPod -et tanë me Apple ID -në tonëMe Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e kësaj veçorie të re.

Dhe duket se Apple dëshiron të vazhdojë të përmirësojë AirPods, disa ditë më parë pamë se si në një version beta të firmuerit të këtyre, opsioni Conversation Boost u aktivizua për të përmirësuar tingullin në thirrje, dhe tani mbështetja e kërkimit është përmirësuar në AirPodsMe Dhe është se në planet e Cupertino është lidhini kufjet me Apple ID -në tonë, të gjitha me qëllim që t’i gjejmë lehtë nëse i humbimMe Çfarë marrim duke i lidhur ato me Apple ID -në tonë? edhe çfarë ne mund të vazhdojmë t’i gjejmë edhe kur dikush i ka lidhur me një pajisje tjetër.

Këto AirPods janë të lidhura me Apple ID tuajMe Fshirja e tyre do të lejojë që dikush tjetër të konfigurojë Find My Network. […] Heqja e këtyre AirPods do të lejojë që dikush tjetër të konfigurojë Find My Network dhe nuk do të lidhet më me Apple ID tuaj.

Padyshim që ato mund të përdoren me pajisje të tjera, Lidhja e tyre me ID -në tonë Apple nuk do të thotë që AirPods kanë një kyç aktivizimi siç ndodh me pajisjet e tjera iOS, diçka e ngjashme me atë që ndodh me AirTags që, edhe pse janë të lidhur me Apple ID -në tonë, mund të rivendosen duke ndjekur disa hapa manualë. Lajm i mirëpritur për AirPods tonë, Apple është e prirur që ne të mund të kthejmë atë që kemi humbur dhe ky është një lajm i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.