iOS 15 sjell përmirësime thelbësore në AirPods Pro

AirPods janë bërë një pikë e rëndësishme referimi në Apple, dhe është se ato kanë qenë një përparim i rëndësishëm gjatë këtij # WWDC21 ku ata kanë pasur një rol të madh pavarësisht nga fakti se ato nuk janë zakonisht më të goditurat e këtij lloji të ngjarjeve. Por në iPhone aktualidad ne duam t'ju tregojmë absolutisht gjithçka, kështu që ne shkojmë atje me të gjitha lajmet e AirPods Pro me iOS 15 që marrin Rritjen e Bisedave, Pamjen e Afërsisë dhe shumë kuriozitete të tjera, AirPods janë padyshim zgjedhja e parë për shumicën e përdoruesve që kanë një iPhone, një iPad ose një Mac.

Me Proximity View, teknologjia e vendndodhjes AirTag përfshihet direkt në AirPods, gjë që do ta bëjë vendndodhjen e tyre shumë më të lehtë, në të njëjtën mënyrë që azhurnohen me sistemin e aplikimit Kërko që do t'i lejojë ata të lëshojnë fenerë vendndodhjeje siç bëjnë AirTags, duke siguruar vendndodhjen e tyre të shpejtë. Në të njëjtën mënyrë, arrin mënyra «Rritja e bisedës» që do të lokalizojë drejtimin e zërit përmes mikrofonave dhe kur ata po flasin me ne dhe ne kemi vendosur AirPods Pro, kjo do të përmirësojë tingullin e kujt po përpiqet të flasë ne që të mos e humbasim fillin e bisedës. pavarësisht se AirPods Pro tonë është vendosur.

Në mënyrë të ngjashme, përmirëson zvogëlimin e zhurmës së ambientit, sistemin e çiftimit për kufjet e miqve tanë, si dhe audion hapësinore për Mac dhe Apple TV. Siç e dimë tashmë, Dolby Atmos ka arritur në Apple Music dhe më në fund iPhone ynë do të na vërë në gatishmëri kur të largohemi më larg nga llogaria e AirPods Pro tonë, një sistem që do të më kursente gati 200 euro nëse do të kishte ekzistuar para se të humbja ato disa vite më parë. Sigurisht, AirPods kanë pasur kohën e tyre të spikatur gjatë # WWDC21, dhe të merituar mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.