iOS 15 më në fund i ka të gjitha tiparet e shpallura në WWDC 2021

iOS 15

Tani kur kanë kaluar pothuajse gjashtë muaj nga shpallja e iOS15 në WWDC-në e fundit në 2021, në të cilën u shfaqën një pjesë e mirë e veçorive të reja, mund të themi se versioni i sistemit operativ iPhone është kompletuar plotësisht me të gjitha lajmet aktive.

Kohët e fundit, firma Cupertino po tregohet disi më konservatore se zakonisht në drejtim të lançimit të veçorive të reja në sistemet operative. Nisni versionet e reja ose më mirë përditëson versionet e iOS dhe pjesën tjetër të OS me veçori të ndryshme të reja dhe mbështet shumë të tjera nga ato të paraqitura në ngjarje për zhvilluesit.

Tani për tani iOS 15 është tashmë plotësisht i kompletuar

Mënyrat e përqendrimit në iOS 15

E vërteta është se është kurioze të shohësh se si me kalimin e kohës kanë ndryshuar taktikën e përdorur për lançimin e versioneve të reja, por kjo taktikë është për shumë prej nesh diçka më e lodhshme pasi nuk i kemi të gjitha funksionet e reja të implementuara. në versionet e lëshuara. Deri në katër herë i është dashur të përditësojë iOS 15 për t'u kompletuar me secilën nga risitë e paraqitura në konferencën botërore të zhvilluesve.

Dizajni i ri në Safari, me skeda dhe faqerojtës të shfaqur ndryshe, SharePlay, ndryshime të mëdha në FaceTime me shumë veçori të tjera, Modalitete të Reja të Fokusit në aplikacionin Apple Messages, funksioni i Kontrollit Universal, përmirësime në sigurinë dhe stabilitetin e sistemit ose veçori të reja të implementuara në Wallet janë vetëm disa nga veçoritë e reja që janë implementuar pak nga pak në secilin prej versioneve të sistemit operativ iOS 15. Tani për tani mund të themi se ky version është i kompletuar dhe ne po presim me padurim lajmet e iOS 16 por këto do të mbërrijnë qershorin e ardhshëm dhe derisa të zbatohen plotësisht, me siguri do të duhet shumë kohë, siç ka ndodhur së fundmi në Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.