iOS 16 dhe watchOS 9 mund të jenë risitë yje në WWDC 2022

iOS 16

Disa ditë më parë Apple njoftoi zyrtarisht konferencën e saj të ardhshme të madhe botërore për zhvilluesit: WWDC 2022. Do të ketë një format telematik, për të tretin vit radhazi dhe do të shohim lajme të mira rreth të gjitha sistemeve operative të mollës së madhe. Ende nuk ka zëra të mëdhenj për lajmet që do të mësojmë në event, por parashikimet e para kanë nisur të dalin në dritë. Me sa duket Apple planifikon të bëjë përparime të mëdha në nivelin e softuerit në iOS 16 dhe watchOS 9. Funksione të reja në lidhje me shëndetin, ndryshime të lehta të dizajnit, modifikim i konceptit të njoftimeve dhe shumë më tepër.

WWDC 2022 me lajme kryesore në iOS 16 dhe watchOS 9

Mark Gurman është një analist i njohur për median Bloomberg, i cili është përgjegjës për përditësimin e thashethemeve për Apple. Në analizën e tij të fundit madhështore, ai ka filluar të japë penelat e para për të ardhmen e sistemeve operative që do të shohim në WWDC 2022 në qershor. Sipas Gurman, Apple do të japë "Hapa të mëdhenj" në iOS 16 dhe watchOS 9.

Ka shumë pritje rreth iOS 16 pasi ne kemi pritur për një ndryshim rrënjësor në dizajnin e iOS për një kohë të gjatë që nuk ka ardhur. Analisti siguron që Apple do të inkorporojë në versionin e gjashtëmbëdhjetë të iOS Përmirësime mjaft domethënëse në të gjithë bordin, duke përfshirë një përditësim të njoftimeve dhe veçori të reja të gjurmimit të shëndetit. Ky aspekt i fundit do të ishte në përputhje me fillimin e watchOS 9 dhe Apple Watch Series 8 që do të promovonte sensorë të rinj për të kuptuar lajmet shëndetësore të iOS 16.

Artikulli i lidhur:
WWDC 22 do të zhvillohet nga data 6 deri më 10 qershor në format telematik

Megjithatë, Nuk do të shohim një ndryshim të madh rrënjësor të dizajnit në iOS 16 edhe pse ne nuk kemi një përditësim të madh të dizajnit që nga iOS 7. Nga ana tjetër, iOS 16 do të përfshinte shumë referenca rreth rOS (realiteti OS), sistemi operativ për syzet e realitetit të shtuar për të cilin Apple do të punonte prej vitesh. Kjo do të thotë se ata duan të lançojnë në periudhën midis qershorit 2022 dhe tetorit 2023 kur iOS 17 do të lançohet përfundimisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.