iOS 16 prezanton personalizimin e ekranit të kyçjes në iPhone

Apple ka vendosur të fillojë me prezantimin e iOS 16 në fjalimin e saj inaugurues WWDC22. iOS 16 përfshin lajme të shkëlqyera që u përfol prej disa javësh. Mes tyre një personalizim i shkëlqyer i ekranit të kyçjes. Në stilin e vërtetë të watchOS, ne mund të modifikojmë ekranin bazë duke zvarritur miniaplikacione, shkurtore, duke modifikuar stilet e kohës, imazhet dhe shumë më tepër.

Mundësi të pafundme në ekranin e ri të kyçjes iOS 16

Redaktori i ekranit të kyçjes arrihet duke shtypur gjatë në ekran dhe shfaqet biblioteka e ekraneve të kyçjes që kemi projektuar. Ne mund të zgjedhim miniaplikacione të ndryshme për t'i konfiguruar në modulet e shumta të disponueshme, siç bëjmë duke modifikuar ekranin e Apple Watch.

Apple luan me mbivendosjen e elementeve, të kohës, me shkronja dhe thellësi të ndryshme në ekranin e kyçjes. Në këtë mënyrë arrijmë mbushni ekranin me komplikime dhe stile të ndryshme për t'i dhënë jetë. Është shumë më argëtuese se më parë.

Për më tepër, Apple vë në dispozicion të përdoruesit shumë biblioteka të ndryshme: moti me animacione, imazhe që ndryshojnë dhe një kohë të gjatë etj. Nga ana tjetër, shtohen tranzicione për të zhbllokuar ekranin që japin akses të lëngshëm në ekranin bazë, një arritje e madhe nga Apple për këtë iOS 16.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.