iOS 17.0.2 për të gjithë iPhone dhe watchOS 10.0.2 vetëm për Apple Watch të ri

Apple orë ultra

Apple lëshoi ​​dy përditësime të reja sonte, duke përfshirë një version i ri i iOS 17.0.2 për të gjitha modelet e iPhone dhe watchOS 10.0.2 vetëm për Apple Watch Series 9 dhe Ultra 2.

Lëshimi i pajisjeve të reja nënkuptonte ardhjen e një përditësimi të ri iOS në versionin 17.0.2, vetëm për iPhone 15 të ri. Një gabim i zbuluar në transferimin e të dhënave nga një iPhone tjetër shkaktoi që nëse rivendosje kopjen rezervë të një iPhone tjetër në iPhone 15 juaj i ri pa u përditësuar më parë në versionin 17.0.2, do të përfundoni me një peshë letre të bukur me një logo të mollës në mes të ekranit. Epo, sot Apple ka lëshuar një version të ri të iOS 17.0.2, me një tjetër ndërtim të ndryshëm nga ai i mëparshmi, dhe këtë herë i destinuar për të gjitha modelet e iPhone të pajtueshëm me iOS 17, jo vetëm iPhone 15 i sapolançuar rishtazi. Për momentin nuk i dimë arsyet e këtij përditësimi dhe pse është tani për të gjithë iPhone, por si gjithmonë, ne rekomandojmë instalimin e tij, veçanërisht nëse planifikoni të përmirësoni në një nga iPhone 15 të ri.

Ne kemi gjithashtu një përditësim tjetër për Apple Watch tonë, në këtë rast vetëm modelet më të fundit të lëshuara së fundi: Apple Watch seritë 9 dhe Ultra 2. Versioni 10.0.2 i WatchOS tani është i disponueshëm për shkarkim në këto pajisje, me zgjidhje për të metat e sigurisë tashmë transferimin e të dhënave , pa detaje të mëtejshme. Për momentin çfarë gjithashtu ka zgjidhur defektin e bezdisshëm që bëri që aplikacioni i motit të mos shfaqte saktë informacionin, shumë i lumtur me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.