iOS 17.1 Beta 1 dhe watchOS 10.1 Beta 1 tani janë në dispozicion

iOS 17

Javë shumë e ngarkuar në Apple sepse ata nuk ndalojnë së lëshuari përditësime. Sot është radha e Betas, dhe Ne tashmë kemi në dispozicion versionet e para të iOS 17.1, watchOS 10.1, macOS 14.1 dhe tvOS 17.1.

Ne kemi iOS 17 për pak më shumë se një javë dhe kemi marrë tashmë dy përditësime dhe një Beta të parë. Për momentin iOS 17.1 Është i disponueshëm vetëm për ata përdorues që e kanë llogarinë e tyre të regjistruar si zhvillues, diçka që është krejtësisht falas, por është më pak e zakonshme sesa pjesëmarrja në programin Publik Beta, përdorues që do të duhet të presin disa ditë derisa të kenë këtë Beta të parë të 17.1. E njëjta gjë vlen edhe për versionet beta të para të tvOS, 17.1, macOS 14.1 dhe watchOS 10.1.

Nuk i dimë ende lajmet për këto Beta të para, thjesht po i shkarkojmë në pajisjet tona, por Funksioni "Trokitja e dyfishtë" pritet të shfaqet në Apple Watch i cili ju lejon të ekzekutoni veprime duke bërë dy prekje me gishtin tregues dhe gishtin e madh të dorës ku mbajmë orën, diçka që zinte pothuajse të gjithë rëndësinë e prezantimit të modeleve të reja Apple Watch por që ende nuk kemi mundur ta test sepse nuk u lançua në versionin premierë të watchOS 10.

Siç ju kemi thënë, ne po i shkarkojmë këto përditësime dhe ne do t'ju tregojmë menjëherë çdo lajm interesant që gjejmë në to.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.