IOS 3 beta 14 konfirmon pritjen e iPhone 12 5.4 inç

Ardhja e Shtatorit vë në gatishmëri të gjithë ju që dini për Apple. Për mollën e madhe, shtatori është një muaj i shkëlqyeshëm ku lajmërohen lajmet rreth iPhone. Për disa muaj, detajet e iPhone të ardhshëm 12 kanë rrjedhur. Midis tyre, do të ketë katër modele: iPhone 12 5.4 inç, iPhone 12 Max 6.1 inç, iPhone 12 Pro 6.1 inç dhe iPhone 12 6.7 XNUMX inç Pro Max. I ri Madhësia e iPhone 12 prej 5.4 inç është një madhësi e re që është konfirmuar në beta 3 të iOS 14 falë cilësimeve të reja të funksionit iOS Display Zoom.

Display Zoom në iOS 14 zbulon iPhone-in e ri 12-inç iPhone 5.4

E përfolur IPhone 12 5.4 inç do të jetë modeli më i vogël i ekranit midis pajisjeve të reja. Për më tepër, është shumë më i vogël se iPhone 11 dhe X. Kjo është arsyeja pse madhësia e re do të japë funksione dhe mundësi të reja brenda iOS. Falë kësaj dhe analizës shteruese nga disa zhvillues, beta 3 i iOS 14 ka lënë të kuptohet për këtë iPhone të ri nën funksionalitetin Display Zoom.

Funksioni Afishoni ose Zmadhoni Ekranin është një opsion i disponueshëm në iOS që lejon përdoruesit të bëjnë ikonat e pajisjeve të tyre më të mëdha. Kjo është, qëllimi përfundimtar është rrisin elementet e ndërfaqes me qëllim të shikimit më të mirë dhe bashkëveprimit me ta më lehtë. Funksionimi i tij është i thjeshtë. Kur aktivizohet ky opsion, për iOS, ekrani i iPhone ndryshon në ekranin e një iPhone më të vogël, prandaj, do të zgjasë ndërfaqen e përdoruesit. Kjo do të thotë, nëse kemi një iPhone 4,7 inç, iOS do ta trajtojë atë si një 4. Ndërsa me një 5.5, iOS do ta trajtojë atë si një 4.7.

La iOS 3 beta 14 përfshin të rejat në Zmadhimin e Ekranit. Djemtë e 9to5mac Ata kanë arritur të aplikojnë rezolucione prej 960 × 2079 pikselë në modele 5.8 inç. Deri më tani, iPhone X nuk e ka marrë këtë veçori sepse kurrë nuk ka pasur një iPhone modern më të vogël se 5.8 inç. Sidoqoftë, iPhone 11 nëse ato shkojnë nga 6.5 inç në 5.8 inç. Ardhja e kësaj rezolucioni të ri mund të nënkuptojë mbërritjen e një iPhone të ri 5.4 inç me një rezolucion rreth 640 x 1386 piksele.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.