iOS 9.3.1 parandalon dërgimin e videove nga WhatsApp

korrigjimi i whatsappit

Duket se Apple po pëlqen që të na nxjerrë nga një problem për të hyrë në një tjetër. Dje u lëshua iOS 9.3.1, duke rregulluar një problem që kishte ekzistuar për një kohë të gjatë, por u bë më i përhapur me lëshimin e iOS 9.3: problemi që parandaloi hyrjen në disa lidhje. Me komentet tuaja si referencë, ne kemi mundur të verifikojmë që ky problem është zhdukur, por sot mund të keni një problem tjetër: duke mos qenë në gjendje të dërgoni video nga WhatsApp.

Disa përdorues po raportojnë se nuk mund të dërgojnë video në WhatsApp pas azhurnimit në iOS 9.3.1. Unë do të guxoja të them se ky problem nuk është më pak i rëndësishëm se ai i lidhjeve për shkak të rëndësisë së aplikacionit, por, nëse marrim parasysh se ai po prek vetëm aplikacionin më të përdorur të mesazheve në planet, mund të themi gjithashtu se kësaj here problemi nuk është vetëm Apple. Ose, mirë, kjo është ajo që ne do të mendonim nëse nuk do të ishte për defekt vetëm se ndikon në dërgesat midis iPhone dhe iPhone. Nga iPhone në Android nuk ka asnjë problem.

WhatsApp nuk arrin të dërgojë video në iOS 9.3.1

Gabim gjatë dërgimit të videove me WhatsApp në iOS 9.3.1

Kur marrësi prek imazhin e një video të dërguar nga një iPhone me iOS 9.3.1, shfaqet mesazhi që shihni në kapje që thotë «Videoja nuk mund të shkarkohet. Çaktivizo Wi-Fi ose VPN ose lidhu me një rrjet tjetër Wi-Fi« Problemi është se fikja e Wi-Fi ose përdorimi i të dhënave celulare nuk zgjidh asgjëSi dhe ndryshimi i VPN (i cili nuk aktivizohet normalisht) ose ndryshimi në një rrjet tjetër Wi-Fi.

Gabimi duket se prek vetëm dërgesat e bëra nga iOS 9.3.1. Kush dërgon videon, shikon që skedari është dërguar dhe lexuar, kështu që problemi duket të jetë në kohën e shkarkimit. Nga ana tjetër, ky defekt u duk se ishte i pranishëm edhe në iOS 9.3, por WhatsApp u azhurnua së fundmi dhe një nga risitë e tij ishte korrigjimi i këtij defekti. Me sa duket ata do të duhet të merren me biznes dhe të kthehen përsëri lëshoni një azhurnim tjetër që lejon të gjithë të dërgojnë foto dhe video pa përjetuar këto lloj problemesh.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

30 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paco dijo

  Kjo tashmë ka ndodhur në IOS 9.3

  1.    Pablo Aparicio dijo

   "Nga ana tjetër, ky defekt u duk se ishte i pranishëm edhe në iOS 9.3, por WhatsApp u azhurnua së fundmi dhe një nga risitë e tij ishte korrigjimi i këtij defekti."

   Një përshëndetje.

   1.    Daniel dijo

    Unë mendoj se ata janë gjeniu i whatsapp më ndodh dhe unë jam në 9.0.2.

 2.   Anthony dijo

  sa herë që iOS azhurnohet më pak, tashmë ka konflikte me gjithçka. Unë nuk e kuptoj këtë, as në Mac OS nuk ndodhin këto gjëra.

 3.   kodik dijo

  që tashmë ka ndodhur në 9.3, thjesht le t'i dërgojë ata nga vetë aplikacioni, nëse e bën atë nga fotot, ai jep atë gabim

 4.   Kokakolo dijo

  Panchitos duke qarë në 3, 2 ...

 5.   DAVID dijo

  Kjo më ka ndodhur tashmë me IOS 9.3. Ata u hoqën me këtë azhurnim !!!!! M! M

 6.   Anthony dijo

  është e frikshme të azhurnoni iphone gjithmonë joe!

 7.   Imazhi i mbajtësit të vendit Rafael Pazos dijo

  Epo, funksionon për mua që nga fillimi i iOS 9

 8.   Hugo dijo

  Epo, nuk e kam atë problem. Iphone 6s Plus me IOS 9.3

 9.   markave dijo

  Epo, diçka e ngjashme ndodh me fotot e Google, videot që keni në aplikacion nuk mund të ruhen në mbështjellje.

 10.   markave dijo

  Epo, vetëm videot që janë në lëvizje të ngadaltë.

 11.   Jose dijo

  Përshëndetje: Për mua me IOS 9.3.1 whatsapp punon si duhet. Në një iPhone 6s dhe në një iPhone 6s Plus mund të dërgoj dhe të marr video normalisht, si përmes Wi-Fi ashtu edhe 2G, 3G, 4G

 12.   Alfon_sico dijo

  Videot dhe fotot e WhatsApp funksionojnë mirë për mua me 9.3.1 dhe 9.3

  Përditësimi i fundit i WhatsApp gjithashtu, por nuk raportoi asnjë gabim me dërgimin e videove më parë

 13.   flor1989@gmail.com dijo

  iOS 9.3.1 ka ende të njëjtin problem, nuk më lejon të përdor whatsapp nëse nëse provoj disa herë, madje edhe fik telefonin tim celular.

 14.   Alan dijo

  Gjithashtu më ka ndodhur pak kohë më parë me shënime zanore, në versionin e mëparshëm të WhatsApp dhe me iOS 9.2.1 ... isshtë problem me aplikacionin, nuk mendoj se i iOS 9.3-9.3.1 ...

 15.   Daniel dijo

  Unë mendoj se nuk është problemi i mollës. Sipas mendimit tim, është një problem whatsapp sepse më ndodh dhe unë jam në versionin 9.0.2 të iOS. Imagjinoj gjenitë whatsapp e kanë bërë përsëri.

 16.   Mario dijo

  Nëse këshilla ime është e dobishme për ju.
  Unë përdor iOS 9.3.1 me WhatsApp version 2.12.13 dhe nuk ka ndonjë problem minimal.
  Bateri dhe gjëra të tjera të mëdha.
  Unë kam provuar të gjitha versionet e WhatsApp nga 2.12.14 në 2.12.17 më të fundit dhe të gjithë më kanë dështuar.
  Secili version me gjëra të tjera.
  Unë mendoj se problemi i pjesshëm WhatsApp ka kur ata janë azhurnuar për të ndarë skedarët dhe nuk është vetëm problemi iOS.
  Sigurisht, duhet të kihet parasysh se çdo konfigurim i iPhone është një botë tjetër.
  Ka raste që një aplikacion tjetër që instalohet së bashku me WhatsApp është vendi ku WhatsApp zakonisht dështon për shkak të këtij APP.
  Kjo zakonisht ndodh dhe është çështje fat të dihet se cili aplikacion po shkakton gabime.

  1.    mars dijo

   pershendetje dhe si mund te instaloni nje version te meparshem te whatsapp? Faleminderit

 17.   Vicente dijo

  Por ky nuk është problemi i Apple !!!!!!!!! Ky është një problem WhatsApp, zhvilluesit nuk do të azhurnojnë dhe korrigjojnë gabimet e TYRE, Apple nuk ka pse të japë ndonjë shpjegim. Simpleshtë e thjeshtë, a doni të zhvilloheni në platformën tonë? Rrini në kodin tonë.

  1.    Mario dijo

   Ju nuk llogaritni choradas !!!!!!!
   Nëse kodi iOS është pa gabime, kjo nuk ka ndodhur.
   Dhe pikërisht WhatsApp filloi të dështojë kur WhatsApp
   Ata kanë lëshuar versionin e ndarjes së skedarëve, sepse unë kam të instaluar 2.12.13
   dhe problemet "0".
   Hyni në REDDIT.COM dhe më tregoni.
   Ka njerëz që po programojnë me apple swift, objektiv-C
   dhe ata numërojnë problemet e tyre të përditshme dhe dështimi i WhatsApp është një problem i pjesshëm i secilit.
   Shikoni pak para se ta mbroni Apple me zell.

 18.   Ricky Garcia dijo

  Një tjetër azhurnim whatsapp ka dalë përsëri dhe unë mendoj ta korrigjoj atë dështim pasi që është çështje e zhvillimit të tij dhe jo e paqartë, megjithëse jam në iOS 9.2.1 dhe nuk kam qenë në gjendje ta verifikoj atë

 19.   Gabriela dijo

  Instaloni defektet akoma të iOS 9.3.1 dhe Safari

 20.   engjëll dijo

  Sapo dërgova një video nga whatsapp nga iPhone 6, me iOS 9.2.1 dhe azhurnimin më të fundit të whatsapp, dhe funksionon si duhet.

 21.   Cuakis dijo

  Kjo më ndodhi kur ata më dërguan një Audio dhe unë jam me iOS 9.3.1 ... shpresoj se ata do ta zgjidhin atë së shpejti: /

 22.   EVA dijo

  PASTAJ SI E ZGJIDH ÇFAR IS INTSHT INTERESUAR N ME MUA? SEPSE NUK MUND TA PDRDITSUAR WHATSUP SEPSE Akoma nuk e marr opsionin (e kam azhurnuar pak më parë) dhe po humbas të shkarkoj dhe të kursej shumë audiove dhe videove !!

 23.   Michel dijo

  Më ka ndodhur që aparati im nga prapa të mos kapë, as elektrikun ose elektrikun

 24.   Alicia folgado dijo

  Kam probleme me riprodhimin e audiove të wasap, nuk i dëgjoj dot me zhurmë të plotë, ato kanë erë shumë të ulët! Cfare bej une ????

 25.   Ann dijo

  Nuk më ka ndodhur me versionin 9.3.1 dhe tani me 9.3.2 nëse më ndodh, nuk mund të shkarkoj video ose foto që më dërgojnë në whatsapp… A ka ndonjë mënyrë për të shkuar në një version të mëparshëm të iOS? ??

 26.   Rodrigo dijo

  Desshtë e dëshpëruar që të dhemb që iOS ka këtë lloj gabimesh, dhe sipas testeve para se të lëshojë një version ... Ata duhet të duan të jenë si Windows që në vend që të gjejnë mete e tyre duan që ju t'u dërgoni atyre çdo gabim, në fund shpresoj që zgjidhja të arrijë herët