iOS 9.3 beta 5 çaktivizon Ndërrimin e Natës në modalitetin e energjisë së ulët

Turn nate

Përkundër asaj që besuam, iOS 9.3 beta 5 prezantoi, të paktën, disa karakteristika të reja. Për të tipar i ri që do të na lejojë të menaxhojmë më mirë instalimin e një firmueri të ri, ka edhe disa ndryshime të vogla në sistem që ndryshojnë temperaturën e ekranit për të respektuar ciklin tonë cirkadian, Turn nate. E para nga këto është opsioni për të aktivizuar manualisht opsionin deri në mëngjesin e ardhshëm, i cili do të na lejojë të parashikojmë perëndimin e diellit, duke mbajtur të paprekur orarin për lindjen e diellit. Ky opsion është në Cilësimet / Ndriçimi dhe shfaqja / Ndërrimi i natës.

Nga ana tjetër, tani Night Shift është çaktivizuar kur pajisja është në modalitetin e energjisë së ulët, duke arritur butoni i çaktivizimit o kunj nga Qendra e Kontrollit. Në beta 4 dhe më herët, Night Shift u çaktivizua kur aktivizuam mënyrën e kursimit të energjisë, por mund ta aktivizonim përsëri nga Qendra e Kontrollit. Kjo mundësi nuk ekziston më që nga beta 5, diçka që, duhet thënë, nuk më pëlqen shumë. Po sikur të dua t'i përdor të dyja në të njëjtën kohë?

Nuk do të jetë e mundur të përdorni njëkohësisht Shift Night të iOS 9.3 dhe mënyrën e kursimit

Përveç kësaj, mënyra në të cilën ne aktivizojmë Ndërrimin e Natës nga Qendra e kontrollit. Tani, kur prekim ikonën e saj nga CC, do të shohim një paralajmërim që do të na lejojë të konfigurojmë kohën e saktë që duam të çaktivizohet, duke qenë në gjendje të zgjedhim midis perëndimit të diellit, lindjes së diellit ose një kohe specifike. Logjikisht, është mirë që ose të caktoni kohën ose të lini opsionin e lindjes së diellit, i cili do të çaktivizojë opsionin në kohën e agimit në zonën tonë. Deri në beta 5, duke prekur butonin e saj në Qendrën e Kontrollit ne mund ta ndezim ose ta ndezim deri ditën tjetër.

Edhe pse nuk dihet kur iOS 9.3 do të arrijë saktësisht, ne besojmë se do të mbërrijë diku në muajin mars, më saktësisht nga data 15 deri më 21 të këtij muaji, kështu që së shpejti do të jemi në gjendje të përdorim të gjitha funksionet e versionit të ri i iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos Javier dijo

    Unë mund të aktivizoj të dy