Një defekt në iOS bën që karikimi i Qi në iPhone 12 të mos funksionojë siç duhet

Possibleshtë e mundur që shumë prej jush nuk e kanë problemin që është në rritje në forumet e mbështetjes së Apple dhe duket se ngarkesa Qi në iPhone 12 (të gjitha modelet) po dështon më shumë sesa duhet. Duket se Sapo pajisja të jetë e ngarkuar, është e vështirë të fillosh dhe pasi të bëhet, ajo aktivizohet dhe ndalon karikimin me ndërprerje.

Ky dështim i karikimit është i njohur për Apple pasi ankesat janë rritur siç themi ne dhe siç janë shpjeguar në mes iDownloadblog. Duket se kjo ndodh vetëm me karikimin pa tel dhe ngarkuesit e çertifikuar Qi.

Nuk duket një problem i përgjithshëm por ka mijëra të prekur

Në këtë rast, duket se është një problem mjaft i përgjithshëm midis përdoruesve të iPhone 12 të ri dhe nuk ka ndonjë model specifik që dështon, të gjithë janë modele të reja. Kjo është për shkak të një problemi softueri dhe megjithëse nuk prek të gjithë përdoruesit, ka një numër të mirë ankesash. Këto ankesa në forume mbështetëse dhe në dyqanet e vetë Apple tashmë i kanë përgjigje zyrtare nga kompania Cupertino se ata do të rregullojnë defekt në versionin tjetër të iOS. 

Përdoruesit që kanë karikues të certifikuar Qi preken nga kjo çështje e karikimit dhe nuk duket se prek ata që përdorin stacionin e karikimit të Apple MagSafe. Dështimi është drejtpërdrejt ndërprerja e ngarkesës kur e vendosim atë në bazë, nuk ka rëndësi nëse ka një mbulesë apo jo. A keni probleme në karikimin pa tel të iPhone 12 tuaj? Na lini komentin tuaj në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel Angel dijo

  Faza në një iPhone 12 pro max në një karikues origjinal MagSafe me transformator 20w usb-c nga apple.

 2.   Jose dijo

  Mirëmëngjesi,

  Dje po vëzhgoja atë dështim, karikim të përhershëm. Unë e shoqërova atë me iPhone 12 (pajisje) dhe jo me një problem kompjuterik.

  Unë përdor një karikues Qi nga marka Yuanguo që ishte perfekt për iPhone tim X. Dje, pasi lashë iPhone 12 pro në bazë për një kohë të gjatë, kuptova që nuk e karikonte atë (megjithëse rrezja e karikimit doli) dhe se unë bëra ndërprerjen.

  Duke e ditur që është një problem iOS, unë do ta mbaj ngarkuesin deri në azhurnimet e ardhshme

 3.   Fernando dijo

  Pikërisht e njëjta gjë më ndodh me serinë Apple Watch 5. Me karikuesin e orës nuk më jep dështim, por me një bazë të karikimit pa tel që blej, karikohet, ndalet dhe fillon përsëri ...