IPad Pro i ri për vitin 2020, Realiteti i Zgjeruar dhe Virtual në 2022 dhe syzet për më vonë

Bloomberg ka publikuar një raport që detajon planet e Apple për Realitetin e Zgjeruar (AR) dhe Realitetin Virtual (VR), si dhe hapat e parë që kompania do të ndërmarrë me integrimin e këtyre teknologjive në një mënyrë shumë paraprake në iPad dhe iPhone të saj. Një iPad Pro i ri me aftësi 3D që do të mbërrinte menjëherë pas iPhone vitin e ardhshëm, një pajisje që do të kombinonte VR dhe AR në 2022 dhe syzet AR menjëherë më pas. ato do të ishin udhërrëfyesi i ndërmarrjes që ne zhvillojmë më poshtë.

Sipas Bloomberg, në gjysmën e parë të vitit 2020 do të shohim një iPad Pro i ri me kamerë të dyfishtë dhe që do të përfshinte gjithashtu një modul të tretë për sistemin 3D që do të lejonte përdoruesit e saj të krijojnë rekreacione tre-dimensionale të dhomave, objekteve dhe njerëzve. Ky sistem i ri 3D do të mbërrinte më vonë, pas verës, në iPhone të rinj që Apple do të lançonte gjithashtu të njëjtin vit, i cili gjithashtu do të përfshinte teknologjinë 5G.

Më vonë, në 2021, ndoshta 2022, Apple do të planifikonte të niste një sistem të kombinuar VR dhe AR që do të përqendrohej në lojëra video, përmbajtje multimediale dhe takime virtuale. Syzet AR do të dukeshin kështu deri në vitin 2023, e cila është një vonesë në krahasim me projektin fillestar që ishte planifikuar të nisë në vitin 2020, me një prezantim këtë vit 2019.

Kur të gjitha këto produkte të lançohen, kategoria e "veshjeve" të Apple do të rritet ndjeshëm për sa i përket numrit të pajisjeve. Kjo kategori, e cila tani përfshin kufjet Apple Watch, AirPods dhe Beats, Isshtë një nga kompanitë me rritjen më të lartë ekonomike, duke kompensuar kryesisht rënien e të ardhurave nga shitjet e iPhone gjatë këtyre viteve të fundit. Pritet që me përfshirjen e këtyre produkteve të reja, kategoria "veshje" do të bëhet një nga burimet kryesore të të ardhurave për kompaninë në një të ardhme jo shumë të largët.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.