IPad Pro i ri

Ishte një nga më të priturat gjatë kësaj WWDC dhe më në fund është shfaqur: iPad Pro i ri është këtu. Një tjetër iPad? Po, një iPad tjetër dhe ky premton të ndryshojë mënyra se si bashkëveproni me iPad më të vegjël, me një ekran 10,5 inç por që është montuar në një shasi me të njëjtat dimensione si iPad i mëparshëm 9,7 inç. Bëni kujdes, kjo nuk do të thotë se është e njëjta gjë nga jashtë.

Ekrani është 20% më i madh se modelet e mëparshme sepse ka parë zvogëlimin e kornizave të tij, diçka që është në trendin e asaj që po shohim në tregun e celularëve kohët e fundit dhe që e bën tabletin Apple më zhytës kur përdoret dhe më të rehatshëm për t'u përdorur. E gjithë kjo pa u rritur madhësia e saj në asnjë mënyrë.

IPad Pro nuk vjen me një Laps të ri Apple, por përdorimi i këtij do të jetë më i mirë se në modelet e tjera, duke zvogëluar latente në 20 milisekonda. IPad vjen me një ekran True Tone, diçka që e kemi parë tashmë në modelet e tjera dhe disa përmirësime në kamerë. Specifikimet e kësaj shkojnë deri në 12 megapiksel, përveç shtimit të stabilizimit optik të imazhit, blicit me katër LED True Tone, diapazonit më të madh të kapjes së ngjyrave dhe videos 4K. Tani kamera iPad është po aq e mirë sa iPhone 7.

IPad-et e reja vijnë me 64 GB hapësirë ​​ruajtëse si kapacitet bazë dhe fillojnë me 649 dollarë për modelin 10,5 inç dhe 799 dollarë për modelin 12,9 inç. Kapacitetet maksimale në të dy rastet arrijnë në 512 GB memorie, diçka që do të jetë e mjaftueshme për shumicën e përdorimeve që mund t'i jepen iPad-it, sado profesional të jenë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Skifter dijo

    Kalimi nga 9.7 ″ në 10.5 ″ rrit ekranin me 8%, jo 20%