Brezi i ardhshëm iPad Mini do të shfaqë një ekran mini-LED

Jep iPad mini

Ne kemi qenë duke folur për thashethemet për më shumë se një vit që tregojnë për një ridizajnim të plotë të iPad Mini, një dizajn i vjetëruar, por ende ofron mbështetje për Apple Pencil në gjeneratën e tij të 5-të e cila aktualisht është në shitje.

Nëse i injorojmë thashethemet, iPad Mini i ri mund të zgjerojë madhësinë e ekranit nga 7 inç aktual në 8,5 ose ndoshta 9 inç, duke zvogëluar kornizat për të ruajtur madhësinë. Touch ID do të lëvizte anash si iPad Air dhe do të miratojë një Lidhja USB-C.

Por gjithashtu, nëse i kushtojmë vëmendje Digitimes, risia më e rëndësishme e kësaj gjenerate të gjashtë të iPad Mini do të jetë ekrani, një ekran që do të miratojë teknologjinë mini-LED.

Sipas këtij mediumi, prodhuesi BLU Radiant do të fillojë të dërgojë ekrane mini-LED në tremujorin e tretë të vitit 2021, ekrane që do të destinohen jo vetëm për gjeneratën e ardhshme të iPad Mini, por edhe për MacBook PRo tjetër që Apple do të kanë planifikuar të lëshojnë në treg në tremujori i fundit i këtij viti.

Duhet të mbahet mend se ekranet me teknologji mini-LED ofrojnë një shkëlqim më të lartë, kontrast më të mirë dhe zezë më të thellë, zezakët që nuk ofrojnë të njëjtën cilësi si një panel OLED.

Mark Gurman deklaroi më parë se iPad mini i ri do të shpallet më vonë këtë vit dhe ekranet mini-LED që lidhen me ngarkesat përbërëse do të fillojë në tremujorin e tretë të vitit duke konfirmuar kështu informacionin nga Digitimes.

Nga 9to5Mac, ata kohët e fundit pohuan se iPad mini i ardhshëm do të shfaqë atë i njëjti chip A15 si iPhone 13 i gjeneratës tjetër, do të përfshijë një Lidhës inteligjent për të lidhur lehtë tastierat e përputhshme. Me këto përmirësime është mjaft e mundshme që Apple gjithashtu të zgjerojë numri i folësve të kësaj pajisjeje, siç thuhet nga Jon Prosser.

Ajo që është e qartë është se eÇmimi i këtij modeli nuk do të jetë i njëjtë sesa iPad Mini 5, një pajisje që kalon madhësinë e saj është shumë e shtrenjtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.