IPad mini i ri do të ketë një ekran 8,3 inç, pa buton në shtëpi dhe korniza më të ngushta

Jep iPad mini

Të shumta janë zërat që javët e fundit sugjerojnë se rinovimi i iPad mini do të na ofrojë një numër të madh ndryshimesh. Thashethemet më të fundit në lidhje me rinovimin e kësaj pajisje tregojnë se ajo do të ketë një ekran 8,3 inç, një thashethem që vjen nga Ross Young.

Ky ndryshim është 0,4 inç më shumë se modeli aktual, duke ruajtur të njëjtën madhësi si sot, kështu që rritja në madhësinë e ekranit shoqërohet me një kornizat e reduktuara dhe eliminimin e butonit të shtëpisë, duke ndjekur të njëjtin model si gjenerata e 4-të iPad Air.

Më parë, analisti me reputacion Ming-Chi Kuo ka deklaruar vazhdimisht se iPad mini i ri, i cili do të jetë gjenerata e gjashtë, mund të rritni madhësinë e ekranit në 8,5 dhe 9 inç. Mark Gurman gjithashtu ka konfirmuar këtë rritje në ekran, një rritje e shoqëruar me një zvogëlim të kornizave, por nëse dilni në një madhësi specifike të ekranit.

Zhdukja e butonit të shtëpisë nuk u gjet në raport ku Ming-Chi Kuo vuri në dukje madhësinë e ekranit, por thashethemet e fundit sugjerojnë që Do të ketë një dizajn shumë të ngjashëm me atë të gjeneratës së 4-të iPad Air, pa butonin e shtëpisë, me Face ID ose me të në butonin e energjisë në anën e pajisjes.

Brezi i 6-të iPad mini do të menaxhohet nga procesori A15 ose A16 dhe pritet të ketë një port të lidhjes USB-C duke zëvendësuar lidhësin e rrufesë që ka qenë me ne vitet e fundit në gamën e iPhone dhe iPad deri në lançimin e gamës iPad Pro.

Të gjitha këtyre risive, ne do të duhet të shtojmë një ekran mini-LED siç u tha disa ditë më parë nga mediumi DigiTimes, megjithëse ky informacion u mohua nga vetë Young.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Hummer dijo

    nëse duket mirë në diell, do të jetë perfekte si plotësues i dronëve ...