IPad Mini i ri, mini i Apple shkon Pro

Dje Apple mbajti Fjalën Kryesore në Shtator 2021. Një Fjalë kryesore që është gjithmonë e fokusuar në iPhone dhe Apple Watch nis dhe kështu u përmbush. Një gamë e re e iPhone 13, dhe një Apple Watch Series 7 e pritur disi pa kafeinë për të mos sjellë një dizajn të ri. Por Apple gjithashtu donte të na surprizonte me diçka tjetër: iPad Mini i ri. Një iPad i ri me dimensione të vogla që merr modelin e iPad -ve të rinj pasues të gamës Pro. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet ...

Siç mund ta shihni në imazhin e mëparshëm, iPad Mini kthehet në lajmet tona dhe e bën atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Në shumë raste ne kemi folur se sa i gjithanshëm është iPad Mini, iPad i përsosur për ta mbajtur atë në ditët tona dhe veçanërisht për pajtueshmërinë e tij me Lapsin AppleMe Apple na solli atë që donim: një Apple Mini me një dizajn iPad Pro, një dizajn që nga rruga tashmë kishte iPad Air më të fundit, dhe tani vjen në versionin e zvogëluar (dhe të gjithanshëm iPad).

Një ekran buzë me skaj me skaje të holla dhe qoshe të rrumbullakosura, 8,3 inç. Të gjithë atë e mbrojtur nga një strehim alumini i ricikluar 100% i disponueshëm në Hapësirë ​​Gri, Pink, Vjollcë ose Yll të BardhëMe Ekrani (500 nits) nga rruga vazhdon me teknologjinë True Tone dhe a gamë e gjerë ngjyrash që zvogëlon reflektimet dhe na lejon të kemi ngjyra të gjalla dhe tekste të mprehta.

Dhe nëse iPad Mini i mëparshëm ishte i pajtueshëm me brezin e parë Apple Pencil, këtë herë Apple e bën atë të pajtueshëm me Apple Pencil të gjeneratës së dytë (shitet veçmas për 135 €), Laps që ngjitet në mënyrë magnetike në anën e iPad Mini dhe madje karikohet pa tel.

Duke ndjekur interesin e Apple për sigurinë, në këtë rast ata ndjekin gjurmët e iPad Air më të fundit dhe përfshini Touch ID në butonin e sipërm të iPad MiniMe Një Touch ID që shumë duan të shohin në iPhone, por duket se nuk përfundon kurrë. Dhe ju, a preferoni Touch ID në fytyrë ID?

Në rregull, ne po përballemi me një iPad Mini me kufizimet që kjo përfshin, e vërteta është se Apple ka dashur të vendosë kartat e saj në tryezë dhe e ka çuar iPad Mini në një nivel më të lartë. Natyrisht që nuk përfshin procesorin M1 të iPad Pro, por në këtë iPad Mini të ri kemi i ri A15 Bionic, procesor që nga rruga do të montohet në iPhone 13 dhe 13 Pro. një CPU me gjashtë bërthama që premton të jetë 40% më e shpejtë dhe se do ta ketë edhe atë Motori nervor i Apple e cila do të përmirësojë shpejtësinë e disa rrjedhave të punës. Nga rruga, sipas Apple, iPad Mini ka një GPU me pesë bërthama, e përsosur për drejtimin e lojërave më të mira, ose për ta çuar atë në kufi në aplikimet e projektimit.

El USB-C bën pamjen e tij të mrekullueshme në këtë iPad Mini si porti i vetëm, do të na lejojë ta ngarkojmë atë apo edhe të përdorim ndonjë aksesor të pajtueshëm me USB-C (edhe hard disqet e jashtëm). Dhe për sa i përket lidhjeve, Apple ka dashur ta sjellë iPad Mini në nivelin e iPhone 13 të ri: Lidhja 5G dhe gjenerata e 6-të Wi-Fi, lidhjet më të shpejta në treg.

Unë nuk do të përqendrohem shumë në veçoritë e kamerës, Unë kurrë nuk kam qenë avokat për kamerat iPadsEdhe pse do të habiteni se sa njerëz përdorin iPad -et e tyre si kamera kryesore. Isshtë i jashtëzakonshëm ndryshimi i kamerës së përparme që arrin 12 megapikselë me kënd ultra të gjerë, dhe siç kemi parë në iPad -et e tjerë do të kemi kuadër i përqendruar që do të na lejojë të përmirësojmë thirrjet tona videoMe Kamera e pasme gjithashtu përmirësohet me një kënd të gjerë që do të përmirësojë disi fotot tona dhe madje do të skanojë dokumentet.

Një iPad Mini që tashmë mund ta rezervojmë në faqen e internetit të Apple dhe se ne mundemi merrni të Premten e ardhshme, 24 ShtatorMe Të gjitha për një çmim prej 549 € në opsionin e tij më të lirë (64 GB në versionin Wifi), deri në 889 € në çmimin e tij maksimal (256 GB në versionin Wifi + 5G). Një opsion i shkëlqyeshëm për t'u marrë parasysh nëse jeni të interesuar për një pajisje më të gjithanshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.