iPad Pro i ri me M2 do të shpallet së shpejti sipas Gurman.

iPad Pro

Thuajse mund të themi se thashethemet për mungesën e një eventi në tetor për prezantimin e modeleve të reja Mac dhe iPad janë realitet. Kështu duket për shkak të parashikimeve të reja që ka bërë analisti i specializuar, Mark Gurman i Bloomberg. Ai thekson se së shpejti do të mund të shohim se si kompania amerikane do ta prezantojë të renë iPad Pro me çipin M2. Nuk ka ngjarje, do të jetë diçka shumë e ftohtë, por do të prezantohet rinovimi i atij që deri tani është tableti më i mirë në treg. Nga rruga, asgjë nuk dihet ende për Mac.

Mark Gurman ka pothuajse gjithmonë të drejtë në parashikimet apo thashethemet e tij që lançon. Këtë herë nuk ishte ndryshe. Deri në datat që jemi, nuk do të ketë asnjë ngjarje në tetor për të prezantuar iPad ose Mac të ri.Megjithatë nëse do të ketë pajisje të reja të këtij kalibri. Në fakt, Mark Gurman sapo ka njoftuar se së shpejti do të mund të kemi rinovimin e iPad Pro në treg. mos prisni shumë ndryshime. Do të jetë diçka shumë e ngjashme me atë që ka ndodhur me iPhone ose Apple Watch. Do të jetë një trend i vazhdueshëm, por interieri do të rinovohet.

iPad Pro i ri do të na sjellë çipin M2, por me të njëjtën linjë dhe dizajn. Diçka që e pamë tashmë në iPad Air të prezantuar në qershor. Me emrat e koduar J617 dhe J620, modelet e reja iPad Pro do të ruajnë formën aktuale me ekranet 11 dhe 12.9 inç. Nëse keni një model më të vjetër me një çip M1, e vërteta është se ndryshimi nuk do të kishte shumë kuptim. Çipi M2 është rreth 20% më i shpejtë se M1, që do të thotë se nuk ka gjasa të vëreni një rritje të konsiderueshme në performancë në krahasim me modelin aktual.

Ky iPad Pro i ri do të shoqërohet me një model të ri bazë iPad. I koduar J272, ky model iPad do të ketë një ndizajn i ri dhe një port USB-C në vend të Lightning, si dhe mbështetje 5G.

Duket se është çështje ditësh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.