IPad Pro i ri nuk është krijuar për të bërë fotografi, kamerat janë inferiore se ato të iPhone 11

Kjo javë ka qenë iPhone SE i ri i vitit 2020, por dy javë më parë Apple lansoi telefonin iPad Pro i ri, pajisja që dëshiron të jetë pasardhëse e laptopëve që ne i kemi njohur gjatë gjithë historisë. Një iPad që erdhi për herë të parë me një modul me dy kamera që u bashkua me një sensor të ri LIDAR që na ofron mundësi të pafundme përballë realitetit të shtuar. Por ju nuk qëndroni Kamerat iPad Pro nuk janë të krahasueshme me ato që shohim në iPhone 11, harro të bësh fotografi me një iPad Pro (nëse mundesh) ...

Analiza është bërë nga djemtë e Halide, sipas këtyre nëse duam comparar kamerat e iPad Pro me ato të një pajisjeje tjetër Apple ne duhet të shkojmë te kamerat e iPhone 8 (të cilat nuk janë aspak të këqija), iPad Pro me modulin e kamerës së sensorit LIDAR është larg nga cilësia e modulit të kamerës iPhone 11. Shikimi i thellë i kamerave, këndi ultra i gjerë i iPad Pro është ekuivalent me një lente 14 mm (krahasuar me 13 mm të iPhone 11), dhe madje edhe sensori është 10MP në krahasim me 12MP të iPhone 11, një sensor që praktikisht na jep të njëjtat rezultate si 8MP i iPhone 6 duke ofruar imazhe me një maksimum prej 3680 x 2760 piksele. 

Gjithçka duhet thënë, ky nuk është një lajm i keq, padyshim jo një lajm i mirë, thjesht tregon përdorimin për të cilin është krijuar një iPad dhe jo, një iPad nuk ka për qëllim të marrë fotografi edhe nëse ata na shesin kamerat e tyre. Moduli i ri i kamerës me sensorin LIDAR është krijuar që të përdoret nga aplikacionet në mënyrë që ata të përfitojnë plotësisht nga sensori i ri. Me pak fjalë, le të mos shqetësohemi sepse kamerat e këtij iPad Pro të ri janë më keq dhe le të shohim pjesën pozitive, Apple ka dashur të na sjellë një pajisje të re me risi të shkëlqyera të dizajnuara për një përdorim të ri siç është ky radar i ri LIDAR me të cilin ne do të përmirësojë përvojën e realitetit të shtuar të ofruar nga iPad Pro i ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Roberto dijo

    A është ai që do të mendonte të bënte foto me një tablet? A shkon dikush me mendjen e duhur për të marrë fotografi me një tabletë 13??