Personi përgjegjës i WhatsApp pohon se do të donin të bënin një aplikacion për iPad

paratë e whatsapp

Në shkurt 2020, kreu i Instagram, Chris Welch, deklaroi këtë nuk kishin burime të mjaftueshme për të mbajtur Instagramin në dy platforma të ndryshme si iOS dhe iPadOS për shkak të mungesës së burimeve. Duket se justifikimet absurde janë tendenca e zakonshme e përgjegjësve për produktet Meta.

Në një intervistë për Prag, kreu i WhatsApp, Will Cathcart, pohon se përdoruesit kanë kërkuar aplikacionin e tyre për iPad për një kohë të gjatë, një aplikacion që, fjalë për fjalë. "A do të dëshironit ta bëni atë". Nuk e di cila përgjigje është më absurde, ajo e drejtorit ekzekutiv të Instagramit apo ajo e Will Cathcart.

Cathcart thotë se WhatsApp tani mund të përdoret në çdo desktop ose shfletues falë teknologjisë që zbatoi nëntorin e kaluar për të mbështetur pajisje të shumta, e cila lejon fikni iPhone tonë pa humbur lidhjen me aplikacionin.

Kur kanë kaluar gati 8 vjet nga blerja e WhatsApp nga Meta, nëse kompania nuk ka lançuar një aplikacion për iPad, do të jetë për të njëjtat arsye që nuk ka lançuar një për Instagram: jo i interesuar.

Vendimi përfundimtar për të nisur një aplikacion për këtë pajisje do të varet nga ajo që thotë Mark Zuckerberg. Nëse ai ka thënë jo, pa dhënë asnjë arsye bindëse, përgjegjësit për pjesën tjetër të kompanive që janë pjesë e Metës, duhet të merren me pyetjet që çdo përgjigje. sado absurde të duket.

WhatsApp është një shembull i qartë i një kompanie që është e kënaqur me pozicionin drejtues që ka pothuajse në të gjithë botën dhe që nuk shqetësohet për t'i mbajtur përdoruesit të lumtur. Dhe tani për tani Nuk duket se kjo do të ndryshojë në të ardhmen.

Për tani opsioni i vetëm që ne përdoruesit e iPad-it duhet të jemi në gjendje të përdorim WhatsApp-in është njësoj si kur u lançua WhatsApp Web, duke përdorur çdo shfletues.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.