iPadOS 15 mirëpret Multitasking dhe Bibliotekën e Aplikacioneve

Ishte një sekret që qante. iPadOS 15 ka filluar të zbulohet në WWDC 2021 dhe Apple ka njoftuar një mënyrë të re për të parë aplikacionet me të Biblioteka e aplikacioneve. Përveç kësaj, me mbërritjen e këtij funksioni, ashtu bëni widget në ekranin kryesor si ajo që tashmë ekziston në iPhone me iOS 14. Më në fund, konceptit të multitasking dhe Split View dhe Split Over rrjedhave të punës gjithashtu iu është dhënë një kthim, duke lejuar përmirësimin e produktivitetit në iPadOS 15.

Biblioteka e Aplikacioneve, Multitasking dhe Vegla në iPadOS 15

iPadOS 15 do të debutojë në një ekran të ri në shtëpi. Ato përfshihen kështu widget-et që tashmë i kemi në iPhone me iOS 14. Përveç kësaj, ne tashmë kemi në dispozicion Bibliotekën e Aplikacioneve, një lëshues për të gjitha aplikacionet në mënyrë që të mos humbasim detajet e asaj që kemi në pajisjen tonë. Padyshim që është përshtatur në ndërfaqen iPad. Veglat e mëdha vijnë në iPadOS 15 për të personalizuar ekranet e shtëpisë, duke lëshuar, edhe një herë, shijet e përdoruesit.

Ne gjithashtu mirëpresim një funksion i riprojektuar shumë detyrash. Split View është bërë më delikate dhe tani ne mund të hapim një aplikacion në mënyrën Split View dhe për të zgjedhur aplikacionin tjetër që do të hapet në ekran të dyfishtë, ai do të hiqet nga ekrani. Pasi të hapeni, mund të bashkëveproni me dy aplikacionet duke shfaqur përmbajtje në Split Over dhe duke e shfaqur atë nëse duam më të mëdha më vonë.

Këto rrjedha të punës duhet të provohen, por padyshim që janë një përparim për iPadOS 15.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.