iPadOS 16 do të vonohet dhe nuk do të arrijë deri në tetor

Muaji shtator është një nga muajt më të mirë të vitit pasi Apple lançon publikisht dhe zyrtarisht softuerin e ri. Është koha për të nxjerrë të gjithë punën e bërë që nga qershori nga WWDC. Këtë herë do të jenë iOS 16 dhe iPadOS 16 sistemet e reja operative që do të hyjnë në iPad dhe iPhone të Apple. Megjithatë, Apple duket se ka probleme me iPadOS 16 dhe mund të vonojë lëshimin përfundimtar të sistemit operativ iPad me një muaj.

Apple do të vonojë lëshimin e iPadOS 16 deri në tetor për arsye të panjohura

Sot ne tashmë dimë disa lajme për iOS dhe iPadOS 16 që nuk do të vijnë me lançimin e tij zyrtar. Ky është rasti i Aktiviteteve të drejtpërdrejta, njoftime me përmbajtje dinamike që shfaqen në ekranin e kyçjes. Megjithatë, asgjë nuk e bën të duket sikur ndonjë funksion tjetër është i vonuar.

Nga Bloomberg, Apple mund të ketë probleme me e gjithë pakoja e lajmeve në lidhje me multitasking në iPadOS 16. Kjo do të thotë se mund të mos kemi iPadOS 16 në formën e tij zyrtare dhe përfundimtare në muajin shtator. Kjo do të thyente një cikël përditësimi dhjetëvjeçar, ku përditësimet u lëshuan në shtator dhe të përpiktë si orar.

iOS 16 dhe iPadOS 16
Artikulli i lidhur:
Të gjitha lajmet për beta 4 të iOS 16

Megjithatë, kjo lëvizje nuk është gjë tjetër veçse përpjekjet e Apple për të arritur standardet e cilësisë që i lejojnë përdoruesit të shijojë të gjitha veçoritë e reja të iPadOS 16. Midis tyre, mundësia e përdorimit të multitasking-ut të madh nën funksionin Stage Manager që duket se ka kaq shumë dhimbje Dhimbje koke. të jetë duke e shkaktuar atë në Cupertino. Mbetet vetëm të presim dhe të shohim nëse ky informacion është i vërtetë apo do të kemi të gjitha sistemet e reja operative të publikuara në muajin shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.