iPadOS merr aplikacionin Moti dhe përmirësimet iOS 16

iPadOS, si mund të ishte ndryshe, ka marrë edhe pjesën tjetër të veçorive të pranishme në iOS 16, por për të përmirësuar performancën e atyre modeleve me procesorin M1, Apple ka vënë bast për përmirësimet ekskluzive të iPadOS, dhe si mund të ishte ndryshe, aftësitë e Mail-it dhe veçanërisht shkëmbimi i përmbajtjes, janë më të përfituara nga iPadOS 16.

  • Tiempo: Aplikacioni Weather është tashmë plotësisht i integruar me iPadOS me përmbajtje të dedikuar dhe shumë më tepër informacione në kohë reale për ekranin, i cili do të integrohet me "Lockscreen" të përmirësuar të Apple.
  • bashkëpunimi: Ju do të jeni në gjendje të ndani me lehtësi kopje të të gjitha llojeve të skedarëve dhe dokumenteve drejtpërdrejt duke dërguar një lidhje në çdo lloj aplikacioni iPadOS. Përveç kësaj, ne do të ndajmë përmbajtjen e ekranit në kohë reale përmes FaceTime dhe shumë më tepër. Karakteristikat tipike të aplikacioneve si Microsoft Teams, por të integruara plotësisht në iPadOS.
  • Përmirësime të iOS 16 si Mesazhet, një ekran i ri kyçjeje, përmirësime në të gjithë sistemin operativ, veçoritë e modalitetit të fokusit dhe më shumë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.