IPhone 11 dhe iPhone 12 monopolizojnë tregun amerikan sipas Consumer Intelligence Research Partners

Një raport i ri i shitjeve në SHBA nga Consumer Intelligence Research Partners tregon se 61% e shitjeve të bëra nga janari deri në muajin aktual të prillit në vend, ato qartë bien në anën e iPhone 12.

Shëndeti i iPhone në Shtetet e Bashkuara është padyshim i lakmueshëm dhe duket se tendenca vazhdon të rritet. Modelet e ndryshme të Apple vazhdojnë të jenë "dominuesit" e një tregu gjithnjë e më të komplikuar, por Apple di të përfitojë nga produktet e saj dhe kjo demonstrohet nga analistët e ndryshëm që studiojnë shifrat e shitjeve ose dërgesat e pajisjeve.

Ai që tregojmë më poshtë nuk gënjen dhe duket se IPhone 11 së bashku me iPhone 12 pro Max dhe iPhone 12 janë ato me pjesën më të madhe të tregut në vend:

Të dhënat e shitjeve të iPhone në SHBA

Duket se ekranet e mëdha janë ende shënjestrat e përdoruesve të iPhone, pasi iPhone 12 pro Max janë shitjet më të larta gjatë këtij tremujori. Nga ana tjetër ne shohim ndryshimin me iPhone 11 që në të njëjtin muaj mars të vitit paraprak arriti një pjesë më të madhe të shitjeve.

Duhet të bëhet e qartë se këto përqindje këto vlera nuk janë plotësisht reale, por duket se janë mjaft afër realitetit. Apple zakonisht nuk prish shitjet e pajisjeve të saj dhe grumbullon gjithçka në një set kështu që është e vështirë të marrësh të dhëna 100% të sakta. Kjo arrin në një avari, por në të vërtetë, shitjet globale në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të bien në pjesën më të madhe brenda çantës iPhone. Në AppleInsider ato na tregojnë këto të dhëna të botuara nga CIRP.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.